SİVAS HABERLERİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

AA / Faruk Kara
26.02.2016 - 13:28Son Güncelleme :
AA / Faruk Kara

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde AK Parti Şuşehri teşkilatı ve Belediye Başkanı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce, Kadın Kolları Başkanı Nuran Gönel, Gençlik Kolları Başkanı Turgay Şimşek ve bazı partililer, Kılıçdaroğlu hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini savcılığa verdi.

Yüksel, hükümet konağı önünde yaptığı basın açıklamasında, halkın seçtiği kişilere herkesin saygı duyması gerektiğini belirterek, "Milletin seçtiği, devletin başı olan Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmak, milletimize, devletimize sahip çıkmaktır. Milletin başı olmuş bir kişiye hakaret etmek kimsenin haddi değil. Bunu kabullenmemiz mümkün değil" diye konuştu.

İl Başkanı Yüce de cumhuriyet tarihinde ilk defa halkın hür iradesiyle cumhurbaşkanlığı görevine seçilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan hakaretin Türk milletine yapıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren Yüce, "Türk milletinin iradesiyle Cumhurbaşkanlığı görevine gelen sayın Cumhurbaşkanımıza yapılan bu iftiralar yüce Türk milleti adına bizleri üzmüştür. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun söylemleri, yüce Türk milletine yapılmıştır. Çünkü Cumhurbaşkanımızı bu göreve getiren yüce Türk milletidir. Bu söylemi Türk milleti olarak tasvip etmiyoruz. Her zaman Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bütün muhalefet partilerin çıkardığı adaylara rağmen ezici bir çoğunlukla halkın sevgisiyle seçilmiş, Cumhurbaşkanımıza hakareti kabul etmemiz mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 13 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı