İSTANBUL HABERLERİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi

DHA
30.03.2017 - 22:07Son Güncelleme :
DHA

Mehmet İlkay ÖZER / İstanbul,(DHA) - CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amatör Spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi. Şişli'de bulunan Radisson Blu Otel'de düzenlenen gece saat 19.00'da başladı. Kılıçdaroğlu'na CHP'li milletvekilleri ve İstanbul il yönetimi eşlik etti. Referandum sürecinin haricinde sporun gündeminin de değerlendirildiği toplantıda geceye katılanlar Kemal Kılıçdaroğlu'na sorular yöneltti.

"GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKAMADIK"

Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetçiler olarak sporculara sahip çıkamadıklarına değinerek, "Gençlerimize tesisler yapsaydık emin olun maratonda da, boksta da, güreşte de dünyanın bir markası olabilirdik. Gençlerimize sahip çıkamadık. O nedenle birileri yanlış yaptığı zaman yanlış yapanı suçlamak yerine, o çocuk yanlışı hangi gerekçeyle yaptı ve neden yaptı önce onu araştırmak zorundayız. Bunu yaptığımız zaman gençlere sahip çıkıyoruz demektir. Siyaset kurumuna düşen böyle bir temel görev vardır. Siyaset kurumu spora destek verirken 'Bizim partinin sporcuları, bunlara destek verelim. Bunlar da bizim partinin sporcuları değil, bunları dışlayalım' dememeli. Bu anlayış spor dünyasında olmamalı. Siyasetçi kimliği taşıyan biri olarak ifade ediyorum, Biz bütün sporculara eşit mesafedeyiz ve bütün sporcuları destekliyoruz. Var olan sorunların çözümleri için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye çalışıyoruz" dedi.

"EĞİTİM HER ŞEYİN ANAHTARIDIR"

CHP lideri eğitimin önemine dikkat çekerek, "Futbolcularımız 2002'de destan yazmıştı. Hepimiz televizyonların başına kilitlenmiştik. Neden yıllar geçtikten sonra destan yazmaktan vazgeçtik? Ne eksiğimiz var? Öyle anlaşılıyor ki bir boşvermişliğin içindeyiz. Bir başarı elde ediyoruz ama o başarıyı sürdüremiyoruz. Başarıyı sürdürecek olan mekanizmayı, iradeyi ortaya koyamıyoruz. Bunu engellemenin yolu eğitimden geçiyor. Eğitim her şeyin anahtarıdır. Demokrasinin, kültürün, futbolun, hentbolun anahtarıdır" dedi.

"DEMOKRATİK STANDARTLAR GELİŞMEMİŞSE SPORUN NESİNİ TARTIŞACAĞIZ"

Kemal Kılıçdaroğlu, spor ve sanatta gelişmenin demokrasideki gelişmeyle sağlanacağını vurgulayarak,"Var olan sorunlarımıza ortak akıl ile çözüm üreteceksek parlamenter demokratik sistemden yana tavır almak zorundayız. Bunu gayet net söylüyorum. Bunun siyasetle de bir ilgisi yok. Bu bireysel olarak her bir vatandaşımızın tavrı ve tutumu ile ilgilidir. İki tercihte bulunacağız. Demokratik parlamenter sistem mi? Otoriter tek adam rejimi mi? Bunun kişilerle de ilgisi yok. Tamamen demokrasiyle ilgili. Sporu tartışıyoruz. Eğer demokratik standartlar gelişmemişse sporun nesini tartışacağız. Hukukun üstünlüğü yoksa, haksızlığa uğrayan bir sporcu adaleti nerede arayacak? Eğer demokratik bir standart yoksa herhangi bir kişi düşüncesini özgürce nasıl ifade edebilecek?" ifadelerini kullandı.

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 22 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı