KAYSERİ HABERLERİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

AA / Mustafa Önal
27.02.2016 - 14:54Son Güncelleme :

- "Sadece içeride değil dışarıda da sorunlarımız var, izlenen yanlış dış politika nedeniyle özellikle iş adamlarımız, ihracatçılarımız ciddi sorunlarla karşı karşıya. Umarım Türkiye'nin bu tablosu değişir, umarım daha güzel, daha huzurlu, çatışmanın olmadığı, kavganın olmadığı güzel bir Türkiye'yi yeniden inşa ederiz"

AA / Mustafa Önal

KAYSERİ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sadece içeride değil, dışarıda da sorunlarımız var, izlenen yanlış dış politika nedeniyle özellikle iş adamlarımız, ihracatçılarımız ciddi sorunlarla karşı karşıya. Umarım Türkiye'nin bu tablosu değişir, umarım daha güzel, daha huzurlu, çatışmanın olmadığı, kavganın olmadığı güzel bir Türkiye'yi yeniden inşa ederiz" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Kayseri'ye gelen Kılıçdaroğlu, partisinin il başkanlığına gelişinde, sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdaroğlu, partilileri selamladı, fotoğraf çektirdi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Kayseri'de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Kayseri'nin çok önemli bir kent olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, "Kayseri'nin hem ülkenin tarihinde hem de bölgenin gelişiminde önemli bir yeri ve rolü var. Kayseri, kendi iç dinamikleriyle büyüyen, gelişen, ihracat yapan bir ilimiz. Bu açıdan Kayseri hepimizin gurur kaynağı. Buraya her gelişimde şu soruyu hep sormuşumdur; neden oylarımız burada biraz daha düşük. Daha nitelikli üretimin, daha kaliteli üretimin, daha çok istihdam oluşturan sanayinin, Kayseri'de giderek gelişmesini isteriz" diye konuştu.

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Çok ciddi sorunların olduğunu biliyoruz, Kayseri'de de olduğunu biliyoruz. Ama bu sorunların aşılması için mevcut iktisat politikalarının yetersiz olduğunu görüyoruz ve biliyoruz. Dün yaptığımız bütçe görüşmelerinde bütün bu ayrıntıları olabildiğince, bütün çıplaklığıyla kamuoyunun önüne getirmeye çalıştık. Ama benim sorduğum hiçbir soruya maalesef hiçbir yanıt alamadım. Umarım bu Kayseri'nin de dikkatini çekmiştir. Neden bizim sorularımıza yanıt vermiyorlar veya veremiyorlar. Sadece içeride değil dışarıda da sorunlarımız var, izlenen yanlış dış politika nedeniyle özellikle iş adamlarımız, ihracatçılarımız ciddi sorunlarla karşı karşıya. Umarım Türkiye'nin bu tablosu değişir, umarım daha güzel, daha huzurlu, çatışmanın olmadığı, kavganın olmadığı güzel bir Türkiye'yi yeniden inşa ederiz."

Kılıçdaroğlu, daha sonra partililerle basına kapalı görüşme yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı