KAYSERİ HABERLERİ

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu:

AA / Musa Özyürek
22.02.2015 - 15:52Son Güncelleme :

- "Haziran seçimlerinde her sandığı bir sandık çevresi sorumlusuna zimmetleyeceğiz. Sandıkların seçmen listesini, o sandığın sorumlusuna vereceğiz"

YEREL HABERLER KAYSERİ

AA / Musa Özyürek

KAYSERİ (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, "Haziran seçimlerinde, her sandığı bir sandık çevresi sorumlusuna zimmetleyeceğiz. Sandıkların seçmen listesini, o sandığın sorumlusuna vereceğiz" dedi.

Erdoğdu, Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen CHP Parti Okulu Sertifika töreninde yaptığı konuşmada, parti içi eğitimlerle 81 ilde ulaşabildikleri ilçelerde temel üye eğitimini yeniden canlandırdıklarını belirterek, eğitimler kapsamında CHP'nin tüzüğü, sosyal demokrasinin temel ilkeleri konusunda değerlendirme yaptıklarını, vatandaş ve seçmenle etkin iletişim kurma konusunda eğitimler verdiklerini ifade etti.

Temel eğitimin yanı sıra mahalle ve köy temsilcileriyle sandık çevresi sorumlularına yönelik eğitim sürecini başlattıklarını dile getiren Erdoğdu, "Haziran seçimlerinde, her sandığı bir sandık çevresi sorumlusuna zimmetleyeceğiz. Sandıkların seçmen listesini, o sandığın sorumlusuna vereceğiz. Burada şunu yapmaya çalışıyoruz. O sandıkta diyelim ki 300 seçmen var. Ortalama 100 küsur hane eder. Bu hane içerisinde özellikle kararsız olan, bize oy verebilecek hanelere ulaşmak istiyoruz. Onlara en azından CHP'nin bir selamının iletilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Eğitimler kapsamında esas olarak sandıklara sahip çıkılmasını istediklerini ifade eden Erdoğdu, şunları kaydetti:

"Sandık kurulu üyesi ve müşavirler eğitimi planlıyoruz. Böylece özellikle bu dönem, çok önemli olan sandıklara sahip çıkma konusunda bir adım atmış olacağız. Bizim parti içi eğitim, parti içi demokrasi söylemlerimizin seçmen kitlelerine ulaştırılması ve partimizin çalışmalarının anlatılması bu dönem çok büyük önem taşıyor. Haziran seçimleri aslında Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapılan bir devrim olan cumhuriyete karşı devrimin son bulması için ilk adımımız olacak. Ondan sonrada Cumhuriyeti yıkma durumunda çok farklı alanlarda adımlar atmış olan bir iktidarın ortaya koyduğu yıkıntıyı temizlemek, cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkelerine taşımak, kuvvetler ayrılığı prensibi üzerinde yeniden inşa etmekle karşı karşıya kalacağız."

Konuşmanın ardından eğitime katılanlara sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı