İZMİR HABERLERİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke:

AA / Denizhan Güzel
27.02.2016 - 16:53Son Güncelleme :

- "Üretimin her alanında kadının varlığını kabul eden bir yaklaşıma ihtiyaç var. Eğitimde de biz varız, yemekte de biz varız, fabrikalarda da biz varız"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke:
AA / Denizhan Güzel

İZMİR (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, kadınların daha fazla üretime dahil edilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitimde de biz varız, yemekte de biz varız, fabrikalarda da biz varız" dedi.

Çeşme Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi (ÇEŞKA) üyeleriyle bir araya gelen Böke, toplantıda yaptığı konuşmada, güzel bir Türkiye için kadın girişimcilerin çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirtti.

Kadınların üretime daha fazla dahil olmasının yollarını açmak gerektiğini söyleyen Böke, "Hedefimiz üretimi hep birlikte yapan bir Türkiye. Üretimin her alanında kadının varlığını kabul eden bir yaklaşıma ihtiyaç var. Eğitimde de biz varız, yemekte de biz varız, fabrikalarda da biz varız" diye konuştu.

ÇEŞKA Başkanı Berna Güler ise kuruluş aşamasında yoğun bürokratik engellerle karşılaştıkları için 9 ay sonra faaliyete geçtiklerini belirterek, "Kadınlarımız ürettikleri ürünleri pazarlarda satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Kooperatifimiz halkla bütünleşmiş durumda faaliyetlerine devam ediyor. Ayrıca CHP Kadın Kollarındaki arkadaşlarımızın da bu çalışmalarımızda büyük katkıları var. Burada önemli olan kadınlarımızın bir araya gelmesiydi, el ele vermesiydi. Bu birlikteliğimizi başardığımızı sanıyorum" dedi.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partililerin de katıldığı sohbet toplantısında Böke'ye ebru sanatıyla yapılmış ipek bir fular hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 16 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı