Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP Diyarbakır'a heyet gönderiyor

  Zeynep GÜRCANLI
  30 Temmuz 2015 - 10:17Son Güncelleme : 30 Temmuz 2015 - 12:05

  Türkiye'deki terör saldırıları ve güvenlik durumu konusundaki TBMM araştırma komisyonu kurulması için Meclis'i özel oturumla toplayan CHP, komisyon talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, Diyarbakır'a heyet gönderme kararı aldı.

  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in başkanlığındaki CHP heyetinde, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı katılacak.

  Tekin, Cumartesi günü gidecekleri Diyarbakır'da sivil toplum örgütleri ile görüşeceklerini söyledi. "Teröre ve savaşa hayır diyoruz. Bu mesajla gidiyoruz" diyen Tekin, şöyle konuştu;
  "CHP olarak, Türkiye'deki terör sorunu ve güvenlik durumunun araştırılması için komisyon kurulması önergesi verdik. ancak Komisyon kurulması talebimiz reddedildi. Eğer reddedilmeseydi, Diyarbakır'a, Türkiye'nin diğer kesimlerine bu TBMM heyeti gidecekti. Bu olmayınca, biz CHP olarak kendi komisyonumuzu oluşturduk. İlk durak olarak Diyarbakır'ı seçtik. ancak Türkiye'nin dört bir yanına da ziyaretlerimizi sürdüreceğiz".

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı