Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP’den olaylı derbi soruları

  Bülent SARIOĞLU/ANKARA
  23 Eylül 2013 - 10:47Son Güncelleme : 23 Eylül 2013 - 12:42

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, olaylı Beşiktaş-Galatasaray derbisiyle ilgili soru işaretlerini Meclis gündemine taşıdı. Gözaltına alınan ve kameralara yansıyan taraftarların hangi tribün gruplarına bağlı olduğunu soran Tanrıkulu, şu sorulara da yanıt istedi:

  NEDEN DÖRT SAVCI

  “Beşiktaş ve Galatasaray futbol kulüpleri arasında oynanan Türkiye Süper Ligi mücadelesinde dört spor savcısının görevlendirilmesindeki amaç nedir? Yeni başlayan spor savcısı uygulaması maç başı 1 savcı iken, bu maç için neden 4 savcıdır? Maç öncesi olay çıkacağına dair ihbar alınmış mıdır? Dört spor savcısının bu karşılaşmada görevlendirilmesi, iktidar partinizin ülkemizde Gezi Parkı Gösterilerine destek verdiği için Beşiktaş Kulübümüzün artık spor ruhu ile özdeşleşen taraftar grubu Çarşı’ya karşı başlattığı yok etme, göz korkutma operasyonunun bir parçası mıdır?

  E-BİLET DE SORUŞTURULACAK MI?

  Spor savcıları, e-bilet uygulaması ile ilgili ihalenin nasıl düzenlendiği, neden iktidar partinizle yakınlığı bilinen bir ticari gruba verildiğini de soruşturacaklar mıdır? Spor savcıları, mücadelenin 34. dakikasında da ‘Gezi’ tezahüratları atılması sonucu yayıncı kuruluşun, tribünlerin sesini kısarak yerine eski maçlardan taraftar sesi yayınlaması, böylelikle kamuoyunu aldatmaya çalışmasını da soruşturacaklar mıdır? Tüm biletler elektronik ortamda satılırken, bedava biletler nasıl temin edilmiştir? Toplumsal duyarlılığı üst seviyede olan Beşiktaş taraftar grubu Çarşı’nın, Gezi Parkı olaylarındaki tavrı yüzünden onlara rakip taraftar grubu kurulduğu ve bedava bilet verildiği iddiaları doğru mudur? Spor savcıları tüm dünyada ülkemizin küçük duruma düşmesine neden olan dopinglerin nedenleri ve perde arkalarında kimlerin olduklarını da soruşturacaklar mıdır?”

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı