KAYSERİ HABERLERİ

CHP’den Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret

IHA
02.10.2015 - 17:35Son Güncelleme :

CHP KAYSERİ

IHA

Gazeteci Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınamak ve geçmiş olsun dileklerini iletmek için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa Ayan, CHP Milletvekili Çetin Arık ve milletvekili adayları tüm gazetecilerin nezdinde Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ’ı ziyaret etti.
CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, Metin Kösedağ’a çiçek takdim ederek, “Samimiyetimize inanın. Dostluğumuz her zaman baki kalıyor. Onun için özellikle geldik bütün adaylarımızla beraber. Sevgi ve saygı anlamında partimizin ufak bir geçmiş olsun hediyesi olarak kabul edin. Basın çok önemli bir unsur. Teknolojinin çok ileri olduğu, okuryazarın olduğu bir toplumda bilgilenme açısından çok önemli. Eğer basını bendendir, sendendir deyip veya tekme-tokatla, yumrukla, silahla, yasalarla, ekonomik baskılarla susturuyorsanız, yâda bir basına ekonomik destekle olağan üstü yetki veriyorsanız ikiside felakettir. O zaman dışarıdaki vatandaşın kulağı duymaz, gözü görmez olur. Basın yanlışta yapsa doğruda yapsa insanlar aklı ile o yazılanın içindeki doğruyu bulurlar. Ama yeter ki yazılsın. Basını engellemek bir topluma yapılacak en büyük kötülüktür. Ahmet Hakan şunu demiş bunu demiş veya tahrik etmiş lafları dolaşıyor. Her şeyden önce Ahmet Hakan bir gazeteci, geçmişte öldürülen gazetecilerimizi hepimiz hatırlıyoruz yazık günah. Dolayısıyla toplumumuz eğer insani ve ahlaki açıdan demokrasinin bir nebze yukarıya gitmesini istiyorsa basın özgür olmalıdır” dedi.
CHP Milletvekili Çetin Arık ise Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bu saldırı sadece Ahmet Hakan’a değil bütün basın camiasına, bütün gazetecilere ve basın özgürlüğüne yapılan bir saldırıdır. ” şeklinde konuştu.
CHP 3. Sıra milletvekili adayı Aşkın Genç yapılan bu saldırıya yeteri kadar tepki verilmediğini ifade ederek, “Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı hepimiz kınıyoruz. Ama gördüğüm kadarıyla kınamakta yetmiyor çok daha ciddi bir tepki verilmesi gerekiyor. Tüm partilerin kamuoyunda vatandaşların gençlerin gidip destek olması gerekiyor. Bir daha bu tip eylemler olmasın. Ben korkuyorum ki bu tip eylemler daha da fazla artacak basın camiası rahat rahat çalışamayacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden CHP’den Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’den Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:58
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı