ANKARA HABERLERİ

CHP’den Gökçek’e çok sert yanıt

Deniz GÜREL
29.11.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Gökçek’in ‘İftiralar yüzünden yüzde 10 oyum düştü sözlerine CHP’den çok sert karşılık geldi. CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, “Bu iddia Ankara halkıyla alay etmektir. Oy oranındaki düşüklük Gökçek’in dediği gibi iftira kurbanı olduğu için değil, gerçekleri saptırarak illüzyon numaralı benzeri hizmetler üreterek, sihirbazlık gösterileri düzenlemesi yüzündendir” dedi.

Deniz GÜREL

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, “İftiralar yüzünden yüzde 10 oyumuz gitti. 2011 yılında Ankara’da en az yüzde 45 oy alacağız” sözlerine CHP’den sert karşılık geldi. CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, “Bu iddia Ankara halkıyla alay etmektir. Oy oranındaki düşüklük Gökçek’in dediği gibi iftira kurbanı olduğu için değil, gerçekleri saptırarak ve illüzyon numaralı benzeri hizmetler üreterek, sihirbazlık gösterileri düzenlemesi yüzündendir” dedi.

Yıldızlı kent yönetimine yönelik eleştrilerini şöyle sürdürdü:

“Kent olmanın ilk şartı olan meydanlar ve caddeler Gökçek döneminde yok edilmiş, kalanların ise bu vasıfları yok edilmiştir. Şehrin içerisinde yürüyerek alışveriş yapacak ve dinlenecek, daha doğrusu insanların sosyal ilişkiler kurabilecekleri tüm imkanlar, kasıtlı olarak ortadan kaldırıldı. Bunların yerine alışveriş merkezleri, Gökkuşağı, Samanyolu, Gökkafes, içki yasaklı mangal yakma parkları, plastik oyun alanları gibi ucubeler yapıldı.

Toplu taşıma ve modern sinyalizasyon teknikleri yerine, uyuşturucu alışkanlığı gibi şehrin dört bir yanına bilinçsizce ve plansızca yayılan alt ve üst geçitlerle şehir içi otoyolları yapıldı. Böyle olunca da insanlar özel arabalarıyla merkeze yığıldı, trafik sürekli kilitlenir hale geldi.

Delme aracı hurdaya çıktı iddiası

Metro inşaatlarında hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Sadece müteahhit firma, delme araçları hurdaya çıkmasın diye bir tüneli parasız bitirdi. Ayrıca Sincan hattındaki delme aracı da hurdaya çıktı. Sayın Gökçek ise tüm umudunu Ulaştırma Bakanlığı’na bağlamış olarak beklemekte.

Gençlik Parkı’nın, kaç yıl, çivi dahi çakılmadan kapalı tutulup, yeniden hizmete açılmasının, üç yılı aştığı malum olduğu halde, “bir yılda hizmete açılmıştır” şeklinde yine gerçeğe aykırı söylemler, Sayın Gökçek tarafından ısrarla sürdürülmektedir. Üstelik Gençlik Parkı’na verilen zararlar ve buradan elde edilen haksız kazançlar da yine gizlenmektedir.

Diğer taraftan ödül almakla övünmeden önce, ödülün hangi sebep ve kriterlere göre verildiğinin açıklanması gerekir. Çağdaş bir kent olma kavramı ile bu ödüllerin ne derece bağlantılı olduklarını, tüm Ankara’lılar merak ediyor.

AKP’nin oyu yüzde 30’un altına düşecek

Ankara’nın alt yapısı, 20 yılı aşkın süredir yenilenmedi ve ekonomik ömrünü tamamladı. Buna rağmen tek çivi çakılmadı ve her yağmurda şehir merkezinde dahi, gölcükler ve adacıklar oluşmaya hatta nehirler akmaya devam ediyor.

Görüldüğü üzere, bir çırpıda akla gelen örneklerini çoğaltabileceğimiz olaylar karşısında AKP’nin oyunun yüzde 10 oranında düşmesi son derece doğal olduğu gibi 2011 seçimlerinde AKP’nin Ankara’da alacağı oylar yüzde 30’un altına inecektir. Bu düşüşün, “iftira kurbanı olmak” veya başka bir sebeple açıklanması güneşin balçıkla sıvanmasıdır. Güneş her zaman ışığını her yere ve her noktaya ulaştırır. İşte bu sebepler aydınlık CHP, 2011 seçimlerinde Ankara’da birinci parti olacaktır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP’den Gökçek’e çok sert yanıt haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı