SAMSUN HABERLERİ

CHP’den Alternatif 29 Ekim Kutlaması

IHA
29.10.2015 - 11:46Son Güncelleme :

SAMSUN’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA CHP İL TEŞKİLATI, ATATÜRK ANITI’NDA TÖREN DÜZENLEDİLER.

IHA

Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla CHP İl Teşkilatı, Atatürk Anıtı’nda alternatif tören düzenledi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’nda yapılan törene CHP Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin, Kemal Zeybek, CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve parti üyeleri katıldı. CHP Samsun İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-İş Samsun Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün önem ve anlamıyla ilgili konuşmalar yapıldı. Törende konuşan Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek, Cumhuriyet’in önemine değindiler.
“70 BİN KİŞİ NÜFUS KİMLİĞİNDEN MÜSLÜMAN’I SİLDİRİP, HRİSTİYAN YAZDIRDI”
Milletvekili Hayati Tekin yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti, tüm İslam aleminde bağımsızlık mücadelesi vererek kanla sınırlarını çizmiş ve bağımsızlığını ilan etmiş, tarihten bugüne tek ülkedir. Tüm insanlığın gözünün önünde İslam ülkelerinden insanlar, anneler ölüm pahasına çocuklarını kollarının arasına alarak demokrasiye, özgürlüğe ve medeniyete kaçıyorlar. Binlerce kadına tecavüz edilirken, hiçbir İslam ülkesinin sesi çıkmıyor. Bundan sonra da bu cehalet ve bu gaflet devam ederse maalesef aynı olaylar tecelli etmeye devam edecektir. 70 bin Bangladeşli, Suriyeli, Libyalı medeniyet diye Avrupa’ya koştu. ‘İş, aş’ dedi. İnsan muamelesi görmek için 70 bin kişi nüfus kimliğinden Müslüman’ı sildirip, Hristiyan yazdırdı. Bunlar cahilliğin alametidir. Bu alamettir bizi yok edecek olan. İste o alameti yok edecek de Cumhuriyet’tir" dedi.
Konuşmaların ardından tören sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden CHP’den Alternatif 29 Ekim Kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’den Alternatif 29 Ekim Kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı