Ege Haberleri

EGE

  CHP’den AKP’ye tepki: Habur’a kadar yolları var isteyenler gider

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  01.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  12 kişilik heyetle Tunceli ve Elazığ’a giden AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak’a, CHP il yönetimi tepki gösterdi.

  DEMOKRATİK açılıma destek vermek için partililerden oluşan 12 kişilik heyetle Tunceli ve Elazığ’a giden AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak’a, CHP’den tepki geldi. CHP İzmir İl Başkanı Nalbantoğlu, “Eğer bugün Türkiye’de olup bitenleri, açılımı şu bilinmezliğiyle destekliyorlarsa Habur’a kadar yolları var” dedi.

  Temel bir politika

  İzmir’de CHP’li yerel yönetimleri sahada sert muhalefet yaparak eleştiren AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, partisinin demokratik açılımına desteğini, Tunceli ve Elazığ’a giderek gösterdi. AKP’nin en Batı’dan Doğu’ya uzanan bu hamlesi, CHP’nin tepkisini çekti. CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, bir il başkanının partisinin temel bir politikasına destek vermesini doğru bulduğunu belirtti.

  Ciddi bir tedirginlik

  Nalbantoğlu şunları söyledi: “Ancak bu iş baştan yanlış. Habur’da olanları ciddi tedirginlikle izledik, AKP de öyle. Durumun böyle olacağını CHP, ‘nereye gideceği belli olmayan bir gemiye bizi bindiremezsiniz’ diyerek, başından söyledi. AKP bugün Habur’daki PKK şovunu onaylamadığını söylüyor. O zaman Habur’a mahkemeleri kim kurdu. Bazıları olacakları önceden görür, baştan uyarır, bazıları da işte böyle şaşırır. Eğer bugün Türkiye’de olup bitenleri, açılımı şu bilinmezliğiyle destekliyorlarsa Habur’a kadar yolları var. İsteyen istediği yere gitsin” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı