Ege Haberleri

EGE

  CHP’de türkülü zeybekli zirve

  Elif DEMİRCİ / DHA
  22.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir il yönetimi ve ilçe başkanları, şarkı söyledi, zeybek oynadı, kongreler öncesi moral depoladı. Buca dışındaki tüm ilçe başkanları, koltuklarında kalmak için seçim yarışına gireceklerini açıkladı.

  HAFTA sonunu Selçuk Sürmeli Otel’de geçiren il yönetimi ve ilçe başkanları, şarkı söyleyip, zeybek oynayarak ilçe kongreleri öncesi moral depoladı. Buca dışındaki tüm ilçe başkanları koltuklarında kalabilmek için seçim yarışına gireceklerini açıkladı, CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu da “Örgüt ve Genel Başkan uygun görürse ben de devam etmek istiyorum” dedi.
  Önce yol haritası
  CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, hafta sonu ilçe başkanlarıyla Selçuk Sürmeli Otel’de biraraya gelip, delege seçimlerini değerlendirdi, ilçe kongreleri öncesi yol haritası çizdi. Beş saat süren toplantıya Ödemiş dışındaki tüm ilçe başkanları katıldı. Tek tek söz alan ilçe başkanları delege seçimlerini değerlendirdi, belediye- örgüt ilişkisi ve kongre süreci hakkında bilgi verdi.
  Buca düşünmüyor
  Buca İlçe Başkanı Ali Rıza Kaya dışındaki tüm ilçe başkanları görevlerine devam edebilmek için yarışa gireceklerini açıkladı. Kaya ise aday olmayı düşünmediğini belirtti. İl Başkanı Nalbantoğlu da kendi adaylığıyla ilgili olarak, “Örgütün ortak mutabakatına varmış bir aday olarak İl Başkanlığı’na yeniden aday olabilirim. Genel Başkan uygun görürse bir dönem daha yapmak istiyorum. Takdir Genel Merkez’in” dedi.
  Eşleri köyü gezdi
  İl yönetimi ve ilçe başkanları çalışırken, eşleri ve çocukları da Şirince Köyü’nü gezdi. Açık büfe yenilen akşam yemeğinde İl Sekreteri Hüseyin Mutlu Akpınar gecenin solisti oldu. Akpınar, “Beyaz giyme toz olur, siyah giyme söz olur” türküsünden sonra gelen yoğun istek üzerine sekiz şarkı daha seslendirdi. CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı’nın oğlu, Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı, zeybek oyununda babasını aratmadı. Gecede ilçe başkanlarının eşleri de kolbastı oynadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı