Gündem Haberleri

  CHP de tüm mitinglerini iptal etti

  Zeynep GÜRCANLI
  14.10.2015 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Ankara'da 100'e yakın kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından mitinglere ara veren CHP, 1 Kasım'a kadar tüm mitingleri iptal kararı aldı. CHP Genel Başkan Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, "konseptimizi değiştirdik. Bundan sonra büyük mitingler yapmayacağız, bunun yerine halka gidip ziyaret edeceğiz, dertlerini dinleyeceğiz" dedi.

  Toprak, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, bu kararı almalarının iki nedeni olduğunu belirterek, bu nedenleri şöyle ifade etti;

  "GÜVENLİK SORUNU..."

  "Böyle bir karar almamızın ilk nedeni, acılı günler yaşamamız. Bu acılı günde gidip mitingde ne anlatacaksınız? İkinci neden ise, güvenlik sorunu. Türkiye'de güvenliğin sağlanması konusunda büyük sorun yaşanıyor. Hükümet, toplumun güvenliğini sağlayamıyor. Moral yok. Türkiye kötü yönetilen bir ülke, hatta yönetilemeyen bir ülke oldu."
  Toprak, bundan sonra CHP'lilerin seçim çalışmalarını illerde vatandaşların bulunduğu yerlere giderek, esnaf, kahvehane ziyareti, küçük toplantılara gibi çalışmalarla sürdüreceklerini vurguladı.

  Etiketler: chp mitingleri
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı