Ege Haberleri

EGE

  CHP’de şimdi de üyelik komedisi

  Hürriyet Haber
  05.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.12.2009 - 21:33

  Genç Parti Çiğli İlçe Başkanlığı görevini yürütürken yerel seçimler öncesi toplu bir törenle CHP’ye katılan Çiğli Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Emine Belge’nin, parti üyesi olmadığı ortaya çıktı.

  Çiğli’deki başkanlık seçimlerinin ardından CHP İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen CHP’li Belediye Meclis Üyesi Emine Belge’nin, parti üyesi olmadığı ortaya çıktı. Belge “Üyeliğimi yaptırdım” derken, İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu “Üyelik formu genel merkezde” dedi. Kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Çiğli’li meclis üyelerinin akıbetini görüşmek üzere toplanan İl Disiplin Kurulu üyeleri, Çiğli İlçe Başkanlığı’ndan üyelerin üyelik dosyalarını istedi.

  İŞLEM BAŞLATILAMADI

  Çiğli Belediyesi’nde geçtiğimiz hafta yapılan başkanlık seçimlerinde, parti kararına uymayarak aday olan Metin Solak’a destek verdikleri gerekçesi ile kesin ihraçları istenen dört üyeden biri olan Belge’nin üyelik formu ilçe teşkilatında bulunamadı. Bunun üzerine harekete geçen İlçe Başkanlığı üyelik formunu Genel Merkezden istedi ancak form orada da ortaya çıkmadı. Kesin ihraç talebi ile CHP İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen Önder Özdemir, Mesut Akın ve Muhlis Yıldırım’ın savunmaları istenirken, CHP’ye üye kaydının yapılmadığı anlaşılan Emine Belge hakkında işlem başlatılamadı.

  ÖNEMLİ OLAN MANTALİTE

  Şu an itibariyle CHP üyesi olmadığı öne sürülen Emine Belge’nin, yerel seçimlerde CHP sıralarından meclis üyeliğine nasıl aday gösterildiği, seçildikten sonra CHP Grup toplantılarına nasıl katıldığı merak konusu olurken, tatmin edici ilk açıklama CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’ndan geldi. Belge’nin, 29 Mart öncesi toplu bir şekilde CHP’ye üye olduğunu belirten Nalbantoğlu, kendisi hakkında parti tüzüğünün 12’nci maddesinde yer alan üyelik koşullarının uygulandığını belirtti.

  BELGE: SOSYAL DEMOKRATIM

  Rıfat Nalbantoğlu, “Bu sebeple Emine Belge’nin üyelik formu Genel Merkez’dedir. İlçede bulunamamasının nedeni budur. Kendisi yasal olarak CHP’lidir ancak önemli olan mantalite olarak CHP’ye adapte olamamasıdır” dedi.
  Kaydımın olmayışı üzücü
  İl Disiplin Kurulu’na sevk edilen ancak parti üye bile olmadığı ortaya çıkan Emine Belge bir şok daha yaşarken, kendisini savundu. 29 mart’tan beri CHP Meclis Üyesi olduğunu ifade eden Belge “Partiye katılım için üyelik formunu doldurdum imzaladım, iki de fotoğraf verdim. Basın önünde toplu geçiş yaptık. Üyelik kaydımın çıkmamış olması beni üzdü. Ben sosyal demokrat bir insanım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı