Ege Haberleri

EGE

  CHP’de kurşun sıkanlar oluyor

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  29 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 28 Aralık 2009 - 19:39

  İzmir CHP’de gruplar arasında sert tartışmalar oluyor. Kocaoğlu, kendisini eleştirenleri suçladı. İl Genel Meclisi üyesi Arısoy, “Can güvenliğim yok” dedi.

  KONGRE sürecine hareketli başlayan CHP’de parti içi tartışmalar da hız kesmiyor. Başkan Kocaoğlu, kendisini eleştiren partilileri topa tutarken, “En kirli il İzmir” diyen İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Arısoy “Can güvenliğim yok” diye konuştu.

  Tartışılan kişi

  İl Genel meclisi’nde sarfettiği “81 ili gezdim, İzmir kadar bakımsızını görmedim” sözleriyle partililerin tepkisini çeken ve İl Disiplin Kurulu tarafından kınama cezası alan İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi Mehmet Arısoy, haraketli başlayan ilçe kongrelerinin de en çok tartışılan ismi oldu. Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP İzmir milletvekilleri, kongre salonlarında yaptıkları konuşmalarda Arısoy’u sert şekilde eleştirdi.

  Örgütün tavrı

  Arısoy’un eleştirilerine en sert yanıtı Başkan Kocaoğlu verdi. Karşıyaka, Narlıdere, Gaziemir ve Bayraklı ilçe kongrelerinde ayrı ayrı konuşan Kocaoğlu, eleştiri oklarını Arısoy’a doğrulttu. Kocaoğlu’nun, “Yapılanlar ağaç kurdu gibi partiye içten zarar verir. Parti aleyhine konuşan siyasetçi kendi ayağına kurşun sıkar ve kendisi topallar. Kendine zarar veren partili iktidara giden yolda partisini engeller” sözlerine, partili milletvekillerinden de “gereken yapılır” desteği geldi.

  Yanıt verdi

  İlçe kongrelerinin en çok tartışılan kişi olan Mehmet Arısoy, suçlamalara sert yanıt verdi. Mecliste yaptığı konuşmadan söz eden Arısoy, “Kocaoğlu’nun adını bir kez bile zikretmedim. Kongrelerde beni hedef göstermesine anlam veremiyorum. Parti içinde, başkaları da çıkıp eleştiri yapmasın diye ‘kızım sana söylüyorum, gelinim sen işit’ mantığı ile hareket ettiğini düşünüyorum” diye konuştu.

  İstifa ederim

  Adının zikredilmesi ile hedef haline getirdiğini öne süren Arısoy, “Hayatım mücadele içinde geçti, hiç birşeyden korkum yok, ama can güvenliğim bile tehlikede. Sözlerimden pişmanlık duymadım. Partime zarar verdiğim düşünülüyorsa İl Genel Meclisi üyeliğinden ayrılabilirim. Parti organlarını kullanarak milletvekili olma düşüncem yok” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı