ANKARA HABERLERİ

CHP’de eğitimli sandık başı

Fatih TEKECİ
19.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Yerel seçim parolasını, “Örgütlenme ve eğitim” olarak açıklayan CHP Ankara İl Başkanı Alçın, “Ankara’da, yaklaşık 10 bin sandığımız var. Her sandık için asgari iki görevli istiyoruz. Seçim öncesinde 20 bin arkadaşımızı eğitmek zorundayız” dedi.

Fatih TEKECİ

CHP Ankara İl Başkanlığı, parti içi eğitim yapısını güçlendirmeyi amaçlayan “Parti Okulu”nun startını Keçiören’den verdi.

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın’ın ev sahipliğini yaptığı açılışa CHP Genel Başkan yardımcıları Gökhan Günaydın ve Perihan Sarı ile CHP Ankara milletvekilleri Sinan Aygün, Levent Gök ve İzzet Çetin katıldı. Açılış öncesinde konuşan CHP Ankara İl Başkanı Alçın, hedeflerinin Ankara’daki tüm üyeleri eğitimden geçirmek olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Evlerimizi açacağız

“Bugünden itibaren bütün ilçe örgütlerimiz ellerinden geldiği ölçüde sınıf açacak, bizden hoca isteyecek, biz de hocalarını göndereceğiz ve eğitim çalışmalarına başlayacaklar. Parti lokalleri, genel merkezdeki odalar bu da yetmezse evlerimizi açacağız. Evlerimizin salonlarında bile eğitim çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Her sandığa iki kişi

Öncelikle, yaklaşık bir yıl sonra yapılacak seçim çalışmalarını yürütecek olan arkadaşlar eğitimden geçecek. Ankara’da, yaklaşık 10 bin sandığımız var. Her sandık için asgari iki görevli istiyoruz. Bu Ankara bazında 20 bin görevli demek. Dolayısıyla seçim kampanyası öncesine kadar 20 bin arkadaşımızı mutlaka eğitmek zorundayız.

Kendimizi anlatamıyoruz

Bugüne kadar yapılan seçim çalışmalarının verimli olmadığını düşünüyorum. Örgütlü, sistematik bir seçim çalışması yapabilmiş değiliz. Biz kendimizi halka yeterince anlatamıyoruz, halka yeterince güven veremiyoruz. Sorun bizde. Bu sorunu çözdüğümüz zaman Ak Parti’nin yıkılışı hızlanacak. Bunun içinde örgütlenme ve eğitim diyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP’de eğitimli sandık başı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı