ADANA HABERLERİ

CHP’de 5 İlçe Örgütünün Kongresi Tamamlandı

IHA
13.09.2015 - 12:02Son Güncelleme :

CHP ADANA İL BAŞKANI GÖKHAN YAĞ.

IHA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Saimbeyli ve Karaisalı ilçe kongrelerinde mevcut ilçe başkanları güven tazeledi.
CHP Sarıçam, Ceyhan, İmamoğlu, Saimbeyli ve Karaisalı ilçe kongreleri dün (cumartesi) yapıldı. CHP İl Başkanı Gökhan Yağ katıldığı kongrelerde yaptığı konuşmalarda, CHP’nin ülkenin en zor dönemlerinde siyasi kaygıları bir kenara bırakıp “Önce Türkiye” diyerek elini taşın altına koyup sorumluluk alan halkın partisi olduğunu söyledi. Yağ, CHP’nin bu nedenle bir etnik kökenin, inanç sisteminin ya da başka bir farklılığa sahip grupların değil, Türkiye’nin partisi olduğunu belirtti.
Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, barıştan, halktan, emekten yana olan CHP’nin 92 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokrasinin, laikliğin ve özgürlüklerin güvencesi olduğunu vurgulayan Yağ, bugün hiç olmadığı kadar ülkenin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu ifade etti. Yağ, “Hepimiz, hiçbir siyasi ve ekonomik beklenti içinde olmadan, ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için 1 Kasım’da CHP’yi iktidara taşımakla yükümlüyüz” diye konuştu.
SARIÇAM’DA GÜVEN VE AVCU YARIŞTI
Sarıçam’da oy kullanan 192 delegeden 134’ünün oyunu alan mevcut başkan Celal Güven yeniden ilçe başkanlığı görevine seçilirken Bülent Avcu’nun listesi 48 oy aldı.
Ceyhan’da göreve atandığı günden itibaren ilçe örgütünde bütünleştirici bir çizgi izleyen Kadir Aydar’ın listesi oylandı. Bir oyun geçersiz sayıldığı kongrede 238 delegenin oyuyla Aydar yeniden ilçe başkanı oldu.
Tek listenin oylandığı bir diğer ilçe olan İmamoğlu’nda da kullanılan 61 oyun 60’ını alan Karaköse güven tazeledi.
İki listenin yarıştığı Saimbeyli’de ise mevcut başkan Emel Doğan 36 delegenin oyunu alarak ilçe başkanlığı görevine seçildi. Buğur Yıldırım’ın listesi 13 delegenin oyunu aldı.
KARAİSALI’DA ÜÇ ADAY YARIŞTI
Karaisalı’da üç aday ilçe başkanlığı için yarıştı. Mevcut başkan İlhan Şahin oy kullanan 63 delegeden 31’inin oyuyla ilçe başkanlığı görevini sürdürdü. Eski ilçe başkanı Sabahattin Karabudak 17, İlhami Geçioğlu ise 11 delegenin oyunu aldı.
Muhtarlık bölgesi delege seçimlerini tamamlayıp kongre kararı alınan Pozantı ilçe kongresi ise pazartesi günü 14.00’te yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden CHP’de 5 İlçe Örgütünün Kongresi Tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’de 5 İlçe Örgütünün Kongresi Tamamlandı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı