Ege Haberleri

EGE

  CHP Buca'da imzalar teslim edildi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  14 Eylül 2014 - 01:11Son Güncelleme : 12 Eylül 2014 - 13:09

  İzmir'in Buca İlçesi'nde CHP İlçe Başkanı Bektaş Gül ve yönetimini düşürmek için yola muhalifler, delege sayısının yarısından bir fazla olması gereken imzaları beş fazlayla Genel Merkez'e teslim etti. Muhaliflerin sözcüsü Oktay Gökdemir, delegelerin çoğunun Buca ve Büyükşehir belediyelerinde çalıştığını, işten atılmakta tehdit edildikleri için imzaları partinin ilçe başkanlığına teslim etmediklerini öne sürdü. İlçe Başkanı gül ise imza sayısının 201 olması gerektiğini savundu.


  İzmir'in Buca İlçesi'nde parti ilçe yönetimine muhalif olan Erkut Tamay, Oktay Gökdemir, Levent Köstem, Ercan Kaya, İsmail Öznur öncülüğünde oluşturulan Buca Değişim Hareketi, 185 imzayı Genel Merkez'e götürerek, örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'e sundu. Sözcü olan Gökdemir, DHA'ya yaptığı açıklamada, olağanüstü kongre için 190 imza yeterliyken noter tasdikli 195 imza topladıklarını öne sürerek, şöyle konuştu:
  "Buca'da delege sayısı 400 ancak ölenler, iki partiye üyelik nedeniyle düşürülenler nedeniyle sayı 378'e gerilemiş. AK Parti'den Meclis Üyesi olan Azad Fazla, Buca Yiğitler Mahallesi'nden delege görünüyor. Gidip ondan imza mı isteyeceğiz? 378'in yarısı 189, bir fazlası 190. Beş fazla imza aldık. Yaklaşık 20 gündür bu süreci sürdürüyoruz. İlçe Başkanlığı belediyeninin kamu gücünü kullanarak delegeyi imzalarını geri çekmeleri için işten atma gibi hukuk ve ahlak dışı tehditlerle baskı oluşturuyor. Bu nedenle imzaları İlçe Başkanlığı'na teslim etmedik. Çünkü imza verenler arasında Buca ve Büyükşehir belediyelerinde çok hassas görevlerde bulunanlar var."
  Öte yandan Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, olağanüstü kongre için 201 imzanın toplanması gerektiğini, ölenler, üyelikten düşürülenler de olsa geçerli rakamın bu olduğunu savundu. Gül, "Bu arkadaşlar, belediye başkanı olamadılar, tavır yapıyorlar. Ben seçimi kiminle alacağıma bakarım şahıslar üzerinde durmam. Ben en zor seçimi almışım. İki seçim geçirmişim. İki seçimden de başarılı çıkmışım. Bunların hiçbiri seçim zamanında çalışmadı. Seçimde oy bile kullanmadıklarını tespit ettim. Onları disipline vereceğim" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı