Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP, BDP'den yardım istedi

  Faruk Balıkçı Tunceli'den bildiriyor
  13 Ağustos 2012 - 08:49 Son Güncelleme : 13 Ağustos 2012 - 12:35

  PKK'lılar tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün’ün eşi Emine Aygün ilk kez Hürriyet'e konuştu. Aygün,"Eşim bunu hak etmedi" dedi. Emine Aygün ve CHP’li vekillerin saat 17.00'de Tunceli'de basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. CHP'li vekiller valilik çıkışında BDP'li belediyeyi ziyaret ederek Aygün'ün serbest kalması için destek istedi.

  BDP'YE ZİYARET

  CHP’li milletvekilleri valilikte Hüseyin Aygün’ün burnunun bile kanamaması için önlem alınmasını ve ona göre hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Valilik de bu konuda hassas davranacaklarını,  şu an sadece arama tarama faaliyetlerinde bulunulduğunu söyledi. Bu arada CHP heyeti daha sonra BDP'li Tunceli Belediyesi'ni ziyaret etti.

   

  CHP'li milletvekilleri, Aygün'ün serbest bırakılması için BDP'den destek beklediklerini, kentteki tüm STK’ların bu konuda hazır olduklarını söyledi. Belediye Başkan vekili Şahin Kılıç, bu konuda destek vereceklerini açıkladı.

  EŞİ İLK KEZ KONUŞTU: EŞİM BUNU HAK ETMEDİ 

   

  Hüseyin Aygün'ün eşi Emine Aygün ilk kez Hürriyet'e konuştu. Aygün, "Eşim bunu hak etmedi, benim eşim bu eylemin yapılacağın en son kişidir” dedi.

   

  EMİNE AYGÜN İLK KEZ KONUŞTU / FOTO GALERİ 


  "OPERASYON İSTEMİYORUZ"

   

  Hüseyin Aygün’ün ailesi,  yapılacak operasyonların Aygün'ün hayatını riske sokacağı düşüncesiyle operasyon yapılmamasını istedi. Aygün’ün eşi, Emine Aygün valiliğe bu isteğini söyledi. Vali, operasyon yapılıp yapılmaması konusunda değerlendirmede bulunacağını açıkladı.

   

  LEVENT GÖK: AYGÜN DERHAL SERBEST BIRAKMALI  

  CHP'li Levent Gök Aygün'ün kaçırılmasından sonra Kılıçdaroğlu'nun kendilerini konuyla ilgili görevlendirdiklerini ve iki saat içerisinde Tunceli'ye geldiklerini söyleyerek şöyle dedi:


  Vali, emniyet yetkilileri ve Tunceli'de sivil toplum örgütleriyle görüşerek Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılması için girişimlerini sürdüreceğiz. Kabul edilemez bu tutumu Tunceli halkının paylaşacağına ve destek vereceğini umuyoruz. Şu anda dünyada ve Türkiye'de tepki çığ gibi büyümekte. Bu eylemi yapanlar Hüseyin Aygün'ün bölgede ne kadar sevildiğini ve bu nedenle yaptıkları eylemin son derece yanlış olduğu konusunda bir kanıya varılmasını bekliyoruz.. Aygün'ün kılına zarar gelmeden derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Akşam Tunceli halkı ile birlikte basın toplantısı düzenleyeceğiz.


  Gök, Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak da "Araç bir virajda durdurulmuş, Aygün bir müddet direnmiş, iki arkadaşı serbest bırakıldıktan sonra bilinmeyen yere götürülmüş. Umut ediyoruz ki yanlış tutum sona erer.

  CHP, BDPden yardım istedi

  Faruk Balıkçı Tunceli'de

   

  YOĞUN HELİKOPTER TRAFİĞİ

  Tunceli'de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde yol kesen PKK bu kez silahlı iki kişiyle Hüseyin Aygün'ün bulunduğu aracın yolunu keserek "Nokta" eylemi yaptı. Tunceli karayolu Ovacık mevkiinde PKK’lılar tarafından ‘Nokta’ eylemi yapılarak 60 km'lik derin bir vadi içerisindeki ormanlık alana götürülen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kurtarılması için dün akşamdan beri ‘Nokta’ operasyonu sürerken bu sabah erken saatlerinden itibaren ise yoğun helikopter trafiği yaşandı.

  HÜSEYİN AYGÜN'ÜN GÖRÜNTÜLERİ - ARŞİV / WEB TV

  KORUMA TALEBİ OLMADI  

  Tunceli'de CHP milletvekili Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından dün akşamdan beri vali Mustafa Taşkesen başkanlığında kriz masası kurularak MİT,  jandarma ve emniyet toplantı düzenledi.

  Meclis’in tatil olması nedeniyle beş günden beri Tunceli'de bulunan ve koruma talebi olmayan Hüseyin Aygün’ün memleketi Tunceli'de esnaflarla sık sık görüşme yaptığı ve son olarak da vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla Ovacık ilçesine gittiği belirtildi.

  CHP Tunceli İl başkanı Kemal Bozkurt, Aygün'ün Ovacık'tan ayrıldığının “biliniyor” ihtimalinin yüksek olduğunu ve bunun planlı bir eylem olduğunu söyledi.

  PKK’nın Tunceli’de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde karayolunu keserek kimlik kontrolü yaparken bu kez ise sadece iki silahlı militanla Hüseyin Aygün'ün aracının yolunu kesmesi 'Nokta' eylemi olarak değerlendiriliyor.

  CHP MİLLETVEKİLLLERİ TUNCELİ'DE

  CHP milletvekilleri İlhan Cihaner, Levent Gök,  Müslim Sarı ve Veli Ağbaba, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasının ardından Elazığ'dan Tunceli'ye gitti.

  PKK ÜÇ KEZ YOL KESTİ

  1 Temmuz’da Aygün’ün kaçırıldığı Tunceli Ovacık karayolu 33. kilometresinde bulunan Venk Köprüsü civarında 15 kişilik PKK’lı grup yol kesti, yoldan geçen araçları durdurarak bölgeden uzaklaştılar

  6 Temmuz’da Tunceli-Erzincan karayolu kesildi. 6 TIR yakıldı. Tunceli'de 30 km uzaklıktaki köyünde kimlik kontrolü yaparak ardından propaganda yaptılar.

  7 Ağustos’ta yine Ovacık yakınlarında Aksu deresi mevkiinde yol kesti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı