Gündem Haberleri

  CHP basın komisyonu kurdu

  hurriyet.com.tr
  01.09.2015 - 12:21 | Son Güncelleme:

  CHP, medya üzerindeki baskıları incelemek üzere komisyon kurdu.

  CHP tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, koordinasyonunu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yapacağı komisyonda, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Eren Erdem yer aldı.

  Açıklamada, Komisyonun bugün saat 14.30’da Bugün’ü, ardından Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini ziyaret edeceği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi;

  "Komisyon çalışmaları, yarın yapılacak Zaman ve Taraf Gazeteleri ile diğer bazı medya kuruluşlarına yapılacak ziyaretler ile sürecek. Komisyon, medya üzerindeki baskıları, bu baskıların haber/yayın politikasına etkilerini, haksız rekabet uygulamalarının mali sonuçlarını medya yöneticilerine soracak, görüşlerini alacak. Komisyon yarın saat 16.00’da, meslek örgütü temsilcilerinin de katıldığı bir toplantıda çalışmalarını Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne aktaracak. Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri sıfatıyla, medya özgürlüğünü yaklaşan seçimin en önemli teminatları arasında görüyoruz. Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu olarak, ifade özgürlüğüne ve toplumun haber almasına engel oluşturan baskıların hemen sonlandırılması ve hukuksuz uygulamalardan kaçınılması çağrısında bulunuyoruz."

  Etiketler: basın komisyonu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı