« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CHP 'atletizmde Göteborg hüsranını' Meclis'e sordu

Son olarak Göteborg'da yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonasında yaşanan “hüsran”, yönetim ve organizasyon bozukluğu meclis gündemine taşındı.

ANKARA(ANKA)
SON GÜNCELLEME

Devlet Bakanı Şahin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren CHP'li Baloğlu, Göteborg'da alınan sonuçların, atletizmde yaşanan gerilemenin sonucu olduğunu söyledi.

Yeterli organizasyon ve örgütlenme gerçekleşmediği için milli atletlerin olumlu sonuç alamadığını belirten Baloğlu, kafilede doktor bulunmadığı ve tıpla ilgili tek kişinin sağlık memuru sertifikalı bir masör olduğu iddiasının gerçekliğinin açıklanmasını istedi.

“GAZETECİNİN EŞİNDEN SAĞLIK YARDIMI İSTENDİ Mİ?”

Baloğlu, doktor bulunmayan kafilede sporcuların tedavisinde, Almanya'da çalışan bir Türk gazetecinin eşinin katkısının istenip istenmediğinini açıklanmasını istedi. Baloğlu, Elvan Abeylegesse'nin sağlık sorununun “aşil tendonundan” mı, omurgasındaki eğiklikten mi kaynaklandığını öğrnmek isteyerek, "İddialar doğruysa bir milli atlete 2 yıldır yeterli tıbbi destek sağlanmamasının sorumluları kimlerdir" dedi.

Baloğlu, çekiç atmada Eşref Apak'ın antrenör sorunu yaşadığını ifade ederken, beklenmeyecek ölçüde olumsuz sonuç almasının nedenlerinin araştırılıp araştırılmadığını da sordu. Feridun Baloğlu, Bakan Şahin'e ayrıca şu soruyu yöneltti:

"Bunların dışında çok sayıda olumsuz örnek kamuoyuna yansıdığına göre, bakanlık olarak geçici önlemlerle ya da yatıştırıcı demeçlerle konuyu kapatmak yerine, ne zaman Atletizm Federasyonuna ve özverili milli atletlerimize bekledikleri haklı desteği vereceksiniz?"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler