Gündem Haberleri

  CHP: Amaç gürültü değil başka

  Saffet KORKMAZ/ ANKARA
  11.08.2006 - 01:11 | Son Güncelleme:

  İstanbul başta olmak üzere turizm bölgelerinde başlayan "gürültü kirliliği" ile mücadele, farklı tepkilere de sebep oluyor. Gürültü nedeniyle rahatsız olanların mağduriyeti giderilirken, yeni mağduriyetler yaratılması eleştiriliyor. CHP, "Aba altından sopa" gösterilerek, gürültü yerine eğlence mekanlarına karşı mücadele başlatıldığını iddia ediyor. CHP İstanbul milletvekilleri Berhan Şimşek ile Ali Kemal Kumkumoğlu’nun konuya ilişkin görüşleri şöyle:

  Mağdur ediyorlar

  Berhan Şimşek

  (CHP İstanbul milletvekili)

  Gürültü kirliliği ile nasıl mücadele edileceği biliniyor. Ancak biz uygulamaya, turizm sezonunun ortasında başlıyoruz. Yumurta düşeceği zaman saman arıyorlar. Birilerinin mağduriyetini önlemeye çalışırken başkalarını mağdur ediyorlar. Bu mekanların bulunduğu arsaların ne kadar değerli olduğunu da unutmamak lazım. İnsanın aklına başka şeyler geliyor.

  Aba altından sopa

  Ali Kemal Kumkumoğlu

  (CHP İstanbul milletvekili)

  Yaşananlar, iktidarın dengesizliğinden kaynaklanıyor. Nerede konut, nerede eğlence mekanı olacağına ilişkin plansızlığın sonuçları bunlar. Ancak gürültü yaptığı söylenen mekanlar, zaten insanların yaşam alanlarının yoğun olduğu yerlerde değil. Bu biraz da hazır şikayetçiler varken, bu tür eğlence mekanları üzerinde bir baskı kurma gayretidir. Saat 24.00’den sonra sesi tamamen kapatarak, bu tür eğlence yerlerinin kapısına kilit vurulmak mı isteniyor? Buraları, Türkiye için önemli bir gelir kaynağı. Bahane bulduk, kulaklarını, iplerine çekelim anlayışı doğru değil.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı