Ege Haberleri

EGE

  CHP adaylarını anketle belirleyecek

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  07 Eylül 2013 - 16:46Son Güncelleme : 07 Eylül 2013 - 16:49

  CHP Genel Merkezi, İzmir adaylarını anketle belirleyecek. Genel merkez, ekim ayından itibaren 30 ilçede anket yapılmasına karar verdi.

  Tüm adayların seçmene sorulacağı anketin sonucu ise kasım ayının sonunda belli olacak.

  CHP’de Parti meclisi kararı ile oluşturulan ve belediye başkan adaylarını seçecek olan komisyon İl Başkanı Ali Engin ile kentin milletvekillerini dinledi.

  CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, genel başkan yardımcıları Adnan Keskin, Bülent Tezcan, Gökhan Günaydın ve Umut Oran’dan oluşan komisyon CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Susam dışında tüm vekiller ile İl Başkanı Engin’in katıldığı toplantıda aday belirleme yöntemini tartıştı.

  Yaklaşık 3.5 saat süren toplantıda ilçeler tek tek ele alındı. İl Başkanı Engin, CHP Genel Merkez’in aday belirlerken anket yöntemini uygulayacağını ifade etti. Engin, şöyle devam etti:

  Eğilim yoklaması olabilir
  “Tüm ilçelerde anket yapılacak. Anketler ekim ayından itibaren başlayacak ve 30 ilçede aynı anda olacak. Sahada seçmenle yüz yüze yapılacak. Kasım ayı sonunda sonuçlar alınacak.

  Aday adaylarının tümü anketle seçmene sorulacak. Gerekirse eğilim yoklaması da yapılacak. Yöntem ne olursa olsun seçime kazanacak adaylarla gidilecek. Belediye meclis üyelerinin yarısı eğilim yoklamasıyla belirlenebilir.”


  Öte yandan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına yeşil ışık yakması Genel Merkez’i şaşırttığı öğrenildi.

  Hepsi aynı göreve yeniden talip olan mevcut belediye başkanlarına karşı da herhangi bir önyargının olmadığı ifade edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı