Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP 8. maddeye ret kararından memnun

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2010 - 17:00Son Güncelleme : 03 Mayıs 2010 - 17:00

  Anayasa değişiklik paketinin parti kapatmayı zorlaştıran maddesinin TBMM’de bugün yapılan oylamada 330 oyun altında kalarak, paketten düşmesi CHP’de büyük memnuniyet yarattı.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ile yaptığımız telefon görüşmesinde, memnuniyet daha ilk saniyede kendini gösteriyordu. Öymen, “nasılsınız?” sorusuna bile “çok çok iyiyim” diye yanıt verdi.

  Ardından da maddenin paketten düşmesi konusundaki fikirlerini anlattı. İlk cümlesi “hukuk kazandı” oldu.

  “OY VERMEYEN AKP’Lİ VEKİLLERİ KUTLUYORUM”

  Söz konusu maddenin AK Parti açısından “en kritik madde” olduğunu kaydeden Öymen, “en önemli madde buydu. Kendilerinin geleceğini güvence altına almak için Anayasa’yı tahrip etmeye kalktılar. Başarısız oldular” dedi ve ekledi:
  “AKP milletvekili olup oy vermeyenleri kutlamak lazım. Türkiye’de hukukun üstünlüğü kazandı. Katkıda bulunanları kutluyorum. Umarız ki iktidar da bir ders çıkarır bu sonuçtan kendisine…”

  Parti kapatma, Anayasa değişikliği paketinde yer alan CHP’nin özellikle itiraz ettiği üç konudan biriydi. Öymen telefon konuşmamızı da zaten, “Hukukun zaferi ümit ediyoruz da kritik diğer iki maddede de aynı şekilde reddedilir” temennisiyle bitirdi.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı