« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Chowdhry'e süper kutlama

Dünya Boks Birliği Başkanı Pakistanlı Anwar Chowdhry, 80'inci yaşını pazar günü Kız Kulesi'nde kutlayacak. ABD Amatör Boks Birliği, dünyada pek alışılmamış bir şekilde HÜRRİYET'e tam sayfa ilan vererek, yaş gününü kutladı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Dünya Boks Birliği (AIBA) Başkanı Pakistanlı Prof. Dr. Anwar Chow-dhry, 80'inci yaşını pazar günü bir jübile programı içinde Kız Kulesi'nde kutlayacak. Dünya çapında yapılacak 80'inci yaş günü kutlamaları nedeniyle ABD Amatör Boks Birliği, dünyada pek alışılmamış bir şekilde HÜRRİYET'e tam sayfa ilan verdi ve ünlü spor adamının yaş gününü kutladı.

17 yıldan beri dünya amatör boksunun patronluğunu yapan gerçek Türk dostu Chowdhry, 79'uncu yaş gününü de geçen yıl Antalya'da bir yatta ailesi ile birlikte kutlamıştı. AIBA ailesine 1966 yılında giren, 3 kez genel sekreter, iki kez asbaşkan, 4 kez de başkan seçilen Chowdhry, 1964 Tokyo Olimpiyatları’nda ‘‘sıfır hata’’ ile dünyanın en iyi boks hakemi seçilmişti.

Başbakan'a davet

Ülkesinde makine mühendisi görevinde bulunan ve dünyada en fazla ödül alan spor adamı olan AİBA Başkanı, önümüzdeki yıllarda bu göreve AIBA Genel Sekreteri görevinde bulunan Caner Doğaneli'ni düşündüğünü söyledi.

Anwar Chowdhry'nin 80'inci yaş gününü Türkiye'de kutlamasının kendileri için büyük onur olduğunu söyleyen Doğaneli, ‘‘Sayın Chowdhry, gerçek bir Türk dostudur. AİBA Genel Sekreteri seçilmem de onun çok büyük çabaları olmuştur. Kendisine 80 yaşında bir jübile programı içinde doğum günü kutlaması yapacağız. Bu jübileye Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan'ı da davet edeceğiz’’ dedi.

AIBA Başkanı'na 80'inci yaş kutlamalarının ikincisi ise Moskova'da yapılacak. ABD Amatör Boks Birliği gazetemize verdiği İngilizce ilanda, Chowdhry'nin dünya boksuna büyük katkıları olduğu ve 80'inci yaşının tüm dünyada kutlanacağı vurgulandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler