Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukaya'dan ayrılık açıklaması

BLOOMBERG
11.09.2015 - 07:56 | Son Güncelleme:

Chobani'nin CEO'su Hamdi Ulukaya şirketten ayrılacağı yönündeki haberleri yalanladı. Ulukaya, "Chobani’siz bir ben düşünemez. Bu şirketten çekip gitmek hayatımdan çekip gitmek olur" açıklamasında bulundu.

Amerika’da yaşayan ünlü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iş adamı Hamdi Ulukaya şirketin yönetiminden ayrılacağı konusundaki iddialara cevap verdi. Ulukaya, “Kimse bensiz bir Chobani, Chobani’siz bir ben düşünemez. Bu şirketten çekip gitmek hayatımdan çekip gitmek olur” açıklamasında bulundu. Chobani 8 milyar dolarlık ABD yoğurt pazarının çeyreğini elinde bulunduruyor.

Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukayadan ayrılık açıklaması

SERVETİNİN YARISINI BAĞIŞLAMIŞTI

ABD’de 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren Chobani o tarihten bu yana sektöre hızlı bir giriş yaptı. Türk yoğurt devi Chobani'nin sahibi Hamdi Ulukaya, The Giving Pledge adıyla bilinen ve dünyanın en zengin kişileri Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett ve Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından başlatılan kampanyaya dahil olmuştu. Ulukaya bu program çerçevesinde servetinin yarısını hayır işlerine bağışlayacak. Ulukaya, halihazırda Türkiye’deki göçmenlere destek olmak için Birleşmiş Milletler Göçmenler Yüksek Komisyonu’na 2 milyon dolar bağış yapmıştı.

Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukayadan ayrılık açıklaması ’KİMSEYİ TANIMAZDIM’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı