Dünya Haberleri

  Chirac, Bush'u beğendi

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkanlığa adaylığını koyduğu günden bu yana rakipleri tarafından ‘cahil’ diye eleştirilen ABD'nin yeni Başkanı George W. Bush, ilk temasını yaptığı yabancı devlet adamı Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından ‘mükemmel’ bulundu.

  ABD'nin 43. Başkanı seçilen George W. Bush, ilk görüştüğü yabancı devlet adamı Chirac'dan tam not aldı. Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Washington'da görüştüğü Bush'un kendisinde ‘mükemmel bir izlenim’ bıraktığını açıkladı.

  Washington'da kongre liderleri ve Federal Merkez Bankası Başkanı Alan Greenspan ile görüşen George Bush, ABD-AB zirvesi için ABD başkentinde bulunan Jacques Chirac ile de Fransa Büyükelçiliği'nde görüşme fırsatı buldu.

  Chirac, Ocak'ta göreve başlayacak yeni Başkan ile çok sıcak bir görüşme yaptıklarını ve Bush hakkında mükemmel bir izlenim edindiğini kaydetti.

  Chirac, ABD'nin eski başkanı ve Bush'un babası George Bush'u ve eşi Barbara'yı da çok yakından tanıdığını belirterek, ABD ile AB arasında görüşülen konulara ilişkin Bush'un tutumunun çok olumlu olduğunu, Bush ile nükleer yayılmacılık, Ortadoğu, Rusya, İran'ı içeren dünya sorunlarını tartıştıklarını kaydetti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı