Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Chevrolet'in yeni modeli Aveo Türkiye'de

  A.A.
  22.02.2006 - 14:47 | Son Güncelleme:

  Chevrolet'in yeni otomobil modeli Aveo, Türkiye pazarına sunuldu

  Aveo sedanın tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan General Motors (GM) Türkiye Genel Müdürü Peter Fahrni, Chevrolet'in 2 yıl önce Türkiye pazarına girdiğini anımsatarak, yeni Aveo'nun tanıtımından gurur duyduklarını kaydetti.
  Chevrolet'in Amerikan kökleri ile işe başladığını, bugün küresel bir marka haline geldiğini anlatan Fahrni, Türkiye'de de 20 bine yakın Chevrolet satıldığını, Türkiye'deki başarılarının çok etkileyici olduğunu dile getirdi.
  Türkiye'de binek araç pazarında yüzde 2'lik bir paya ulaştıklarını, Avrupa'da gerçekleşen satışlara da Türkiye'nin önemli katkıda bulunduğunu ifade eden Fahrni, rakamların daha da büyüceğine inandıklarını söyledi.
  Türkiye'de 40 adet bayi ağını ulaştıklarını belirten Fahrni, ”Aveo'nun misyonu, Chevrolet'nin hem Avrupa'da hem Türkiye'de büyümesinde önemli bir ayak olmaktır. Türkiye ise kilit noktası olacak” dedi.
  Ekim ayında Epica ve Captiva modellerini sunacaklarını bildiren Fahrni, bu modellerin dizel motor seçeneğine de sahip olacağını kaydetti.

  -GM'İN TÜRKİYE'YE BAKIŞI...-

  Toplantının ardından AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Fahrni, Türkiye'nin muazzam bir ekonomik potansiyeli olduğunu, ancak bu durumun dünyanın her yerinde bu şekilde bilinmediğini dile getirdi.
  Fahrni, 'Hepimiz burada muazzam bir potansiyel olduğunu biliyoruz. Bunun farkındayız. Fakat bunun daha iyi tanıtılması, reklamının yapılması gerekiyor” dedi.
  Türkiye'nin kendileri için çok önemli olduğuna işaret eden Fahrni, şu anda herhangi bir yatırım planlamadıklarını söyledi.
  Fahrni, “Bir şekilde kapasiteyi artırma gibi bir takım konular konuşulmaya başlanırsa, tabii ki Türkiye de bir takım ülkelerle birlikte seçenekler arasında yer alacaktır” diye konuştu.

  -“BEKLENTİMİZ 10 BİN ARACIN ÜZERİNE ÇIKMAK”-

  Küçük otomobil pazarının Chevrolet için büyüme vaat eden segmentlerden biri olduğunu ifade eden Fahrni, şunları söyledi:
  “Spark bizim giriş seviyesi aracımız. Bu pazarda o segmentte otomatik vites seçeneği ile sunulan küçük modellerden biri. Kalos'un ise bu segmentte çok önemli. Aveo Sedan ise bir üst seviyeyi oluşturuyor. Rakamlar bizim beklentilerimizi karşılayacak şekilde gerçekleşti. Chevrolet için büyümeye devam edecek bir segment. Genel olarak bizim beklentimiz bu yıl 10 bin aracın üzerine çıkmak. Büyümenin büyük bir kısmı bizim beklentimize göre küçük araç segmentinden gelecek. “
  Aveo, Mart ayından itibaren 20 bin 590 YTL'den başlayan fiyatlarla satılacak.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı