Chevrolet Türkiye'de hızlı büyüdü

Hürriyet Haber
24.12.2009 - 12:51 | Son Güncelleme:

Chevrolet'nin yüzde 82 pazar payı büyüme oranı ile Türkiye'nin en fazla büyüyen otomobil markalarından birisi olduğu bildirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Chevrolet Türkiye'nin en dinamik otomobil markası olmayı hedeflediği belirtildi.

Chevrolet'nin 10 bin adeti aşacak satış rakamı ile Türkiye'deki en yüksek yıllık satış rakamına sahip olduğu dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Chevrolet yüzde 82 pazar payı büyüme oranı ile Türkiye'nin en fazla büyüyen otomobil markalarından birisi oldu. Cruze modeli ile 7 aylık fiili satışa rağmen satış hedefini yüzde 100 aşarak 4 bin adete ulaştırma başarısı gösterdi.

Captiva modeli ise bin 700 adeti aşkın satışı ile Türkiye'nin en çok satan 4X4 SUV'u. Chevrolet LPG Programı ile 2 bin adetlik LPG dönüşümlü otomobil satışı ile Türkiye'de marka garantili LPG dönüşümünün Türkiye'deki öncüsü.”

2010 yılını yeni başarılar kazanma heyecanı ile karşılayan Chevrolet'in, “Türkiye'nin en dinamik otomobil markası” olma vizyonu ile gelecek yılda yoluna gideceği ifade edildi.

YENİ CHEVROLET SPARK

Açıklamada, Chevrolet ailesinin en yeni üyesi Yeni Spark'ın 2010 Şubat ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacağı kaydedildi.
Tasarımı ile kendinden çok söz ettirecek olan Yeni Spark'ın, yüksek güvenlik özellikleri, kullanım kolaylığı, sürüş konforu, iç mekandaki modern eğlence elemanları ile Chevrolet markasının 2010 yılındaki başarılı modellerinden biri olacağının sinyallerini şimdiden verdiği vurgulandı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı