Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cheney: Tetiği çeken ve arkadaşımı vuran benim

  (a.a.)
  15.02.2006 - 22:50 | Son Güncelleme: 15.02.2006 - 22:50

  Avda kazayla arkadaşını vuran ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, tetiği kendisinin çektiğini söyleyerek sorumluluğu üstlendi.

  Fox News'a konuşan Cheney, olayla ilgili suskunluğunu ilk kez bozarak, arkadaşı Harry'yi vuran tetiği kendisinin çektiğini ve o günün hayatındaki en kötü günlerden biri olduğunu söyledi.

  Kaza esnasındaki diğer koşulların da konuşulabileceğini, ancak bunun Harry'nin suçu olmadığını ve başkasının da suçlanamayacağını belirten Cheney, “Tetiği çeken ve arkadaşımı vuran benim” dedi.

  Bu arada, Cheney'in avda kazara vurduğu arkadaşı Harry Whittington'un sağlık durumunun “son derece iyi” olduğu bildirildi. Teksas'daki Memorial Hastanesi sözcüsü Peter Banko, 78 yaşındaki Whittington'un hastanedeki odasında oturabildiğini belirterek, durumunu takip etmeyi sürdüreceklerini kaydetti.

  Cheney, hafta sonunu geçirmek üzere gittiği Armstrong çiftliğinde arkadaşlarıyla bıldırcın avına çıkmış, avukat Whittington'u da kazayla yaralamıştı. Whittington, daha sonra kaza nedeniyle kalp krizi geçirmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı