« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Chelsea'yi da böyle yendiler

Kötü hava koşullarında oynamaya alışkın olan Norveç ekibinin futbolcuları, 1997 yılında karşılaştıkları İngiliz devini, ani bastıran kar sayesinde devirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KUZEY Kutup Dairesi’nin 500 kilometre kuzeyindeki 61 bin nüfuslu Tromso şehrinin takımı olan Tromso, dünyada ‘birinci liglerde mücadele eden en kuzeydeki’ takım. Troms ve Kval adlı iki ada üzerine kurulu Tromso kenti, Kuzey Kutup Dairesi’nin kuzeyinde kaldığı için; güneş mayıs ayından temmuz ayına kadar batmaz. Uçak dışında ulaşımı olmayan kentte çok zorlu iklim koşulları hüküm sürüyor. Tromso takımı, futbolcularının çoğu bölge halkından oluştuğu için, bu iklim koşullarını lehlerine çevirmeyi iyi biliyor.

Kırmızı beyazlı ekibin futbolcuları, Galatasaray maçı öncesi havanın karlı olması için adeta dua etti. Çünkü, sarı kırmızılı temsilcimizi normal şartlarda yenemeyeceklerini çok iyi biliyorlardı. Tromsolular’ın beklediği gibi, karşılaşma öncesinde ve sırasında kar yağdı, bu da ev sahibi ekibin işine yaradı.

Kırmızı beyazlılar, 1997 yılındaki bir Avrupa kupası mücadelesinde İngiltere’nin ünlü takımlarından Chelsea’yi de böyle kötü hava koşullarında 3-2 mağlup etmişti.

Kuru havada oynanan ilk yarıyı 2-0 geride kapatan Norveç ekibi, ikinci devrede aniden bastıran kar ile kendine gelmiş ve bu bölümde kaydettiği 3 gol ile sahadan 3-2 galip ayrılmıştı.

G.Saraylılar donuyordu

SARI
kırmızılı kafile, Tromso’daki soğuk hava koşulları yüzünden zor anlar yaşadı. Hakan Şükür bu durumu, ‘Soyunma odasında bazı arkadaşlarım donma tehlikesi geçirdi’ diye ifade etti.

Nilsen: Az da olsa tur şansımız var

TROMSO’yu, futbolu henüz 6 ay önce bırakan Steinar Nilsen çalıştırıyor. Nilsen, karşılaşmadan sonra yaptığı değerlendirmede, galip geldikleri için mutlu olduğunu belirterek, ‘Küçük de olsa tur şansımız var’ dedi. Son iki maçtır futbolcularına kızgın olduğunu anlatan Nilsen, ’Ama bugünkü oyunla kendilerini affettirdiler. Biz saha şartlarının gerektirdiği gibi oynadık. Ama düzgün zeminde de oynamayı biliriz. Rövanşta elimizden geleni yapacağız. Küçük de olsa bir avantajımız var’ ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz