« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Chelsea sorun değil

Hollanda'da 'paylaşılamayan insan' konumuna gelen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, resmi olarak PSV ve Ajax'a baş danışman olarak görev yapmasının söz konusu olmadığını bu haftaki köşe yazısında açıkladı.

FATİH ÖZYAR - AMSTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Ülkenin önde gelen gazetelerinden De Telagraaf'da "Hiddink, danışman mı, değil mi" başlıklı yazısında bir çok konuya açıklık getiren Hiddink, her iki kulübe tavsiyeler vermeye açık olduğunu fakat resmi olarak her hangi bir görev almasının söz konusu olamayacağını belirtti. Yazısında resmi olarak Türk Futbol Federasyonu'na bağlı olduğuna vurgu yapan Hiddink "Benim şu andaki tek düşüncem resmi olarak görev yaptığım Türk A Milli Futbol Takımı'nın başarılı olmasıdır. 2012 Avrupa Şampiyonasına gitmek ve Türk futbolunun daha da profesyonelleşmesi için oradaki çalışmalarımı zevkle ve istekli olarak yapıyorum. Önümüzdeki haftadan itibaren yapılacak çalışmalar için Venlo kenti yakınlarında kamp yeri bakıyorum. Belçika maçının hazırlıklarını Hollanda'da yapacağız. Bu kampa Real Madrid'e transfer olan Nuri Şahin ve Hamit Altıntop katılmayacaklar. Onlar bu kampa katılamayacaklarını bana bildirdiler. Bu bulmacanın içinden nasıl çıkacağımı bildiğim için bir sorun yoktur" diyerek şimdilik tek düşüncesinin Türk A Milli Futbol Takımı'nın başarısı olduğunu yazdı.

CHELSEA SORUN DEĞİL

Türk A Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra Chelsea'ye de baş danışman olarak hizmet verdiğini yazısında açıklayan teknik hoca " Bu benim için bir sorun teşkil etmiyor ve Türkiye'de verdiğim hizmete de bir engel değil ve yıllardır bunu yapıyorum. Şimdi Hollanda'da PSV ve Ajax'la ismim baş danışman olarak anılmaya başladı. Her iki kulüple bu konuda görüşmeler yaptım, doğrudur. Ama bu demek değildir ki ben onlara resmi olarak baş danışman oldum. Bu konuda kapımı ilk olarak Ajax adına Johan Cruijff çalmıştır. Ona ve PSV ile yaptığım görüşmelerde benim resmi olarak çok ciddi görev ve sorumluluk almamın mümkün olmayacağını söyledim. Ama fikir olarak bana danışılırsa yardımcı kulübede yardımcı olacağımı söyledim" diyerek son günlerde ki söylentilere açıklık getirmiş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler