Dünya Haberleri

DÜNYA

  Chavez ABDli muhalif Chomsky'i ile görüştü

  Hürriyet Haber
  25.08.2009 - 10:35 | Son Güncelleme: 25.08.2009 - 10:35

  Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Amerikalı aydın Noam Chomsky'yi Karakas'ta kabul ederken, "Tam zamanında geldin. Halkımın seni görüp sesini duyma vakti gelmişti" dedi.

  Chomsky'yi Miraflores sarayında kabul eden Chavez, "Senin fikirlerin, savundukların burada iyi biliniyor. Chomsky, sen ABD'yi yöneten seçkinlere ve emperyalist hegemonyaya karşı verilen mücadeleyi en çok destekleyen aydınlardansın" ifadesini kullandı.

  Chomsky de, Chavez'in övücü sözlerine karşılık verirken, "Barıştan dem vurmak kolay. Zor olan, yeni ve farklı bir dünya kurabilmek" dedi. Chomsky, "Böyle bir dünyanın Venezüella'da nasıl olup da kurulabildiğini görmek heyecan verici. Bu değişime ilham kaynağı olan adamı görmek de bir o kadar heyecan verici" diye konuştu.

  Chavez, 2006 yılında BM kürsüsünde konuşurken, "Amerikalılar Süpermen filmlerini seyredeceklerine (Chomsky'nin) Hegemonya adlı kitabını okusunlar" demişti. Bu konuşmadan birkaç gün sonra da, Chomsky bir gazetecinin sorusu üzerine Chavez'le görüşmek istediğini söylemişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı