DİYARBAKIR HABERLERİ

Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler

AA / Hasan Namlı,Ömer Yasin Ergin
20.01.2015 - 13:52Son Güncelleme :

- Peygamber Sevdalıları Platformu, Hazreti Muhammed'in karikatürünün yayınlanması ve İslam dinine yönelik saldırıları protesto etmek için Diyarbakır'da miting düzenleyecek - Platformun dönem sözcüsü Akgönül: "Peygamberimize yapılan hakaretleri asla tasvip ve kabul etmeyiz. Buna karşı sessiz kalmadığımızı ilan etmek için tertipleyeceğimiz mitinge tüm halkımızı bekliyoruz"

AA / Hasan Namlı,Ömer Yasin Ergin

DİYARBAKIR (AA) - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hazreti Muhammed'in karikatürünün yayınlanması ve İslam dinine yönelik saldırılar Diyarbakır'da düzenlenecek miting ile protesto edilecek.

Platformun dönem sözcüsü Adnan Akgönül, AA muhabirine, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırıları bahanesiyle bazı karikatürlerin yayınlanmasının kabul edilir olmadığını söyledi.

Bu kapsamda platform olarak tepkilerini dile getirmek adına 24 Ocak Cumartesi günü, "Peygambere Saygı" mitingi gerçekleştireceklerini ifade eden Akgönül, bu miting ile peygambere yapılan hakarete sessiz kalmayacaklarını ilan edeceklerini belirtti.

Akgönül, bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek istediklerine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Fransa'da sözkonusu dergiye yapılan saldırı bahanesiyle efendimiz aleyhinde karikatürlerin yayınlanması çirkin iftira ve çizimlerin yapılması yaygınlaştı. Buna karşı Avrupa ülkelerindeki yetkililerin duyarsızlığı kendini tam anlamıyla gösterdi. Bu nedenle bizler, Hz. Muhammed'in ümmeti olan müminler olarak bu hakaret ve iftiraları kabul etmeyeceğimizi asla buna sessiz kalmayacağımızı ilan etmek için platform olarak bir miting tertipledik."

"Peygamberimiz kendi canımızdan ve ailelerimizden önceliklidir" diyen Akgönül, bu miting ile hakaret edilen şahsiyetin sıradan biri olmadığını ifade edeceklerini kaydetti.

Akgönül, şöyle dedi:

"O, canımızdan, ailemizden, çoluk çocuğumuzdan ve her şeyden daha öncelikli olan bir zattır. İslami bütün değerlerimizi peygamberimizden biliriz. Peygamberimize yapılan hakaretleri asla tasvip ve kabul etmeyiz. Buna karşı sessiz kalmadığımızı ilan etmek için tertipleyeceğimiz mitinge tüm halkımızı bekliyoruz."

Akgönül, peygamber sevgisiyle halkın bu mitinge yoğun katılım göstereceğine inandıklarını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Charlie Hebdo karikatürlerinin yayınlanmasına tepkiler haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:11
 • Yatsı
  18:41
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı