Gündem Haberleri

  Chagall'ın torunu Türkiye'de

  Hürriyet Haber
  27.11.2009 - 17:54 | Son Güncelleme:

  20. yüzyılın ünlü ressamlarından Chagall'ın torunu Meret Meyer “Chagall: Aşk ve Yaşam” sergisi kapsamında konferans verecek.

  20. yüzyılın ünlü ressamlarından Chagall'ın torunu Meret Meyer, “Chagall: Aşk ve Yaşam” sergisi kapsamında büyükbabasının sanatı ve yaşamı üzerine 5 Aralık'ta konferans verecek.

  Aynı zamanda Marc Chagall Komitesi Yardımcı Başkanı da olan Meret Meyer, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde ziyarete açıldığı 23 Ekimden bu yana sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Chagall: Aşk ve Yaşam” sergisi çerçevesinde Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile bir konferans vermek üzere İstanbul'a gelecek.

  Meyer, “Siyahtan hareketle rengi anlamak” başlıklı konferansta, kusursuz bir renk ustası olan Chagall'ın rengi siyah-beyaza dönüştürmekteki ustalığının yanı sıra 20. yüzyılın efsane sanatçısının büyüleyici dünyasını irdeleyecek.

  Pera Müzesi'nde Aralık ayı boyunca Chagall'ın eserlerinin tiyatro okumaları, eğitim programları ve atölye çalışmaları gibi pek çok etkinlik gerçekleşecek.

  “Chagall: Aşk ve Yaşam” sergisi, 24 Ocak 2010'a kadar ziyarete açık kalacak.

  Chagallın torunu Türkiyede

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı