Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Chachkova Fener'de

Sarı lacivertlilerin sponsoru Mehmet Ali Aydınlar, İtalya’da transferi gerçekleştirdi. F.Bahçe Acıbadem, Türk oyuncu statüsünde oynatacağı Rus voleybolcuyla birlikte, dört yabancı ile oynama hakkı elde etti.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE ACIBADEM Voleybol Takımı’nın sponsoru Mehmet Ali Aydınlar, Avrupa’da yılın transferini gerçekleştirdi. İtalya Jesi’nin Türk pasaportlu Rus voleybolcusu Lioubov Chachkova ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Sarı lacivertli takım, Türk oyuncu statüsünde oynatacağı bu voleybolcu ile birlikte 2 taş vurdu. Kanarya dört yabancı ile oynama hakkı elde etti.

İki kulüp peşindeydi

Üç gündür İtalya’da bulunan Aydınlar, Rus Odıntsovo ve Eczacıbaşı Zentiva’nın da talip olduğu dört Olimpiyatta Rus Milli Takımı’nın formasını giyen dünyanın bir numaralı smaçörüne uzun bir pazarlık sonucu imza attırdı.  Daha önce Türkiye’de Eczacıbaşı takımının formasını giyen 33 yaşındaki Chachkova, Rusya, İtalya, Hırvatistan, İspanya ve Japonya liglerinin önemli takımlarında oynadı.

19 yaşında olimpiyatta

Yıllarca F.Bahçe’nin eski voleybolcularından Aytaç Kılıç ile evli kalan Rus voleybolcu, 19 yaşındayken 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda Rusya Milli Takım formasını giydi. Çok sayıda Avrupa ve Dünya şampiyonalarında kürsülere çıktı.

Smaç yüksekliği 3 metre 15 cm.

12 yaşında erkek çocuk sahibi olan Lioubov Chachkova, 1.93 boyunda, 73 kilo, blok yüksekliği 3.10 m. smaç yüksekligi 3.15 m.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler