Dünya Haberleri

DÜNYA

  Cezayir'de Demirel alarmı

  Hürriyet Haber
  25 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ocak 1999 - 00:01

  Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in bugün başlayacak Cezayir gezisi için bu ülkede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Son yıllarda radikal dinci terörist saldırılarla dünya kamuoyunun dikkatini çeken Cezayir'de, Demirel'e tahsis edilen devlet misafirhanesi ile Türk heyetinin kalacağı bölgelerde kuş uçurulmuyor.

  İki günlük resmi ziyaret için Cezayir Cumhurbaşkanı Liamıne Zeroual'in daveti çerçevesinde bu ülkeye gidecek olan Demirel'e Dışişleri Bakanı İsmail Cem, Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Karayalçın ve üst düzey görevliler, akademisyenler, işadamları ve basın mensuplarından oluşan bir heyet eşlik edecek.

  Son on yıldır Cumhurbaşkanı seviyesinde gerçekleşecek ilk ziyaret olan bu gezide, gündemi ekonomik ve siyasi konular oluşturacak.

  İki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini amaçlayan bazı belgelerin imzalanmasının öngörüldüğü ziyaret sırasında Demirel, Cezayir Başbakanı ile birlikte, Türkiye-Cezayir İş Konseyi toplantısına katılan işadamları topluluğuna hitap edecek.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı