« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Cezayir ve Suriye'den destek sözü aldık'

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Cezayir ve Suriye yetkililerinin, 2013 Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılması konusunda destek sözü verdiğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hüseyin Aksoy, Mersin Üniversitesi'nin (MEÜ) akademik açılış töreni sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılabilmesi için 3-6 Ekim tarihleri arasında Suriye ve Cezayir'e lobi faaliyetleri için ziyarette bulunduklarını belirtti.

Ziyaretin olumlu geçtiğini anlatan Aksoy, "Gerek Suriye olimpiyat komitesi, gerekse Cezayir olimpiyat komitesi ile temaslarımız oldukça yararlı geçti. Suriye ve Cezayirli yetkililer, 27 Ekim tarihinde İtalya'da yapılacak son oylamada bize destek vereceklerini belirttiler" dedi.

2013 Akdeniz Oyunları'nın Mersin'de yapılması için bütün imkanların seferber edildiğini vurgulayan Aksoy, şöyle konuştu:
"Lobi faaliyetlerimize devam ediyoruz. İtalya'da yapılacak oylama öncesi daha önce Mısır'daki sunumumuza ilave bazı sunumlarımız olacak. Çeşitli platformlarda çalışmalarımızı yapıyoruz. Çalışmamıza sivil toplum örgütleri ile odaların sağladığı katkı oldukça sevindirici. Herkes ev sahipliği yapma konusunda istekli. Amacımız vatandaş, sivil toplum örgütleri, odalar, yerel yönetimler, belediyeler olarak buna ev sahipliği yapmak.

Geçtiğimiz günlerde spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e konu ile ilgili brifing verdik. Ayrıca tanıtma fonundan sorumlu Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan oyunlarda kullanılmak üzere kaynak tahsis edilmesi için talebimiz oldu."

Bunları da Beğenebilirsiniz