« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cezayı sulandırdılar

“Bizim stadımızda sahaya bardakla su atıyorlar diye 5 maç ceza aldık. Kadıköy’de itfaiye su sıkıyor ama verilen cezaya bakın. TFF bu maçı nasıl açıklayacak? Bundan sonra verilecek cezalar nasıl olacak?” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel, Fenerbahçelileri kızdıracak açıklamalar yaptı. Üstünel, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Trabzonspor karşılaşmasında çıkan olaylar nedeniyle sarı lacivertli kulübe verdiği 2 maçlık cezayı az bulduklarını belirtip, Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) eleştirdi.

Fenerbahçe ile 19 Mayıs 2007’de oynadıkları ‘sulu derbi’ olarak adlandırılan karşılaşmada çıkan olaylar sonrası 5 maç seyircisiz oynama cezası aldıklarını hatırlatan Haldun Üstünel, “Fenerbahçe-Trabzonspor maçında, olmaması gereken olaylar yaşandı. Bizi en çok üzen taraf sahamızda yaşadığımız ve örnek alınması gereken bu görüntülerde 5 maçlık ceza verilmişti, caydırıcı olması açısından. Bizde bardakla su atılıyor. Fenerbahçe’de ise itfaiye su sıkıyor. Panayır yeri gibiydi. Euro 2016’ya aday olduğumuz bu dönemde TFF bu maçı nasıl açıklayacak. Sorgulanması gereken; bu dönemde bundan sonra verilecek cezalar nasıl olacak?” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu son maçta kaybetmesini ‘üzücü’ diye nitelendiren Üstünel, Bursaspor’un ise bütün maçlarda canla başla oynayarak mutlu sona ulaşmayı hakettiğini söyledi.

Kewell’ı düşünmüyoruz

Haldun Üstünel, yeni sezona yönelik mesajlar da vererek, takımdan önemli isimleri gönderebileceklerini ifade etti. Galatasaray Başkan Yardımcısı, şöyle konuştu:

“Öncelikle formasını hakkını verecek futbolcu transfer edeceğiz. Rijkaard ile uzun uzun tartıştık bunları. Kewell’ın sakatlığı ve yaşını biliyorsunuz. Gelecek sezon düşünmediğimz isimlerden biri. Leo Franco’nun eşi İspanya da yaşamayı tercih ediyor. Değerli oyuncularımız var. Ancak formasının hakkını vermeyen her oyuncu satılıktır bizde. Yönetim olarak bu doğrultuda karar aldık” şeklinde konuştu.

A.Gücü: Çifte standart var

F.Bahçe’ye verilen cezaya bir tepki de A.Gücü’nden geldi. Basın sözcüsü Avni Kavlak, “Bizim F.Bahçe ile yaptığımız maçtaki ufak tefek olaylara da seyircisiz 2 maç ceza verildi. F.Bahçe’nin tribünlerinin yakılıp yıkılması, binlerce insanın sahaya girmesine de 2 maç seyircisiz oynama cezası. Bunun neresinde adalet var? Tam anlamıyla çifte standart var” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler