« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cezayı şimşek çekti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kupa maçının hasılatından Antalya'ya 9 milyar lira düştü

Haluk Ulusoy'un, kupa finalini şov uğruna Diyarbakır'da oynatması kırmızı beyazlı kulübü tam 170 milyar lira zarara uğrattı. Yönetim, zararın karşılanması için federasyonun kapısına dayandı.

Gelir 30 milyar

Futbol Federasyonu'nun, Güneydoğu'ya sempatik görünme uğruna Antalyaspor-G.Saray Türkiye Kupası final maçını Diyarbakır'da oynatması kırmızı beyazlı kulübü tam 150 milyar lira zarara uğrattı. Bu dev maçın hasılatından Antalyaspor'un payına 9 milyar lira gibi komik bir rakam düştü. Federasyon, hasılatın yüzde 40'ı olan bu parayı dün Antalyaspor'a ödedi. Böylece, 25 bin dolar naklen yayın, 6 milyar lira forma reklamı da dahil olmak üzere kulübün kasasına 30 milyar lira girdi.

Akkaş takipte

Mali sorumlu yönetici Mahmut Akkaş, hasılat payı bildirilince soluğu dün Futbol Federasyonu'nda aldı. İstanbul'da Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Akkaş, ‘‘Kupada finale yükselen her kulüp gibi bizim de maddi beklentimiz vardı. Maç İzmir veya Ankara'da oynansa kasamıza ortalama 200 milyar lira girecekti. Ancak Diyarbakır'da oynatılınca seyircimiz takımını izlemekten, kulübümüz de yaklaşık 170 milyar lira gelirden mahrum oldu’’ diye konuştu.

Ayaküstü görüşme

Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte G.Saray'ın Arsenal ile oynayacağı UEFA Kupası final maçını izlemek için Kopenhag'a gitme hazırlığı yaparken görüştüğü Akkaş'a, ‘‘Haklısınız. Kopenhag'dan döner dönmez bu konuyu görüşüp mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız’’ diye cevap verdi. Bu görüşmeden sonra Antalya'ya dönen Akkaş, ‘‘Maç İzmir veya Ankara'da oynansa naklen yayından 250 bin dolar, hasılattan da 40 milyar lira gelirimiz olacaktı. Bu zararımız karşılanmalı’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler