Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cezası kesinleşti

  Hürriyet Haber
  09 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 09 Temmuz 1999 - 00:01

  Sultanahmet - 'Ataköy Kontu' olarak anılan ve trafik kazasında ölen Yafes Öztürk’ün eşi Muteber Öztürk hakkında İnfaz Savcılığı'nca yakalama emri çıkarıldı. Miras davası sırasında Yafes Öztürk'ün nikahsız üç eşini ve çocuklarını trilyonluk mirastan mahrum etmek üzere sahte rapor düzenlettiği iddia edilen Muteber Öztürk bu suçtan İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıp 1 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Temyiz başvurusu Yargıtay tarafından reddedilen ve cezası onanan Muteber Öztürk polis tarafından aranmaya başladı. Sanığın yurtdışına kaçmaması için sınır kapıları uyarıldı.

  Öztürk'ün avukatlarının, son çare olarak, kararı veren mahkemeye sanığın yeniden yargılanması istemiyle başvuruda bulunmaları girişimi de sonuçsuz kaldı, talepleri mahkemece reddedildi.

  Muteber Öztürk, miras davası sırasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi kayıtlarına ulaşarak, Yafes Öztürk'ün kısır olduğu, çocuğunun olamayacağı yolunda bir rapor almış, mirasçılardan Zeynep Öztürk'ün nüfus kayıtlarının iptali istemiyle bir başka mahkemede dava açmıştı. Raporun sahte olduğu anlaşılınca, Bakırköy 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'ndeki miras davasının tarafları aralarında anlaşmış, miras resmi nik*ahlı eş Muteber Öztürk, imam nik*ahlı eşler, ses sanatçısı Hülya Sözer, Sema Tek ve Gül Otkan arasında eşit olarak paylaştırılmıştı.

  Ali DAĞLAR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı