Gündem Haberleri

  Cezamız varsa halk kessin

  Nuray BABACAN/ANKARA
  20.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM’de art arda yaşanan ‘holigan vekil’ olaylarından birinin kahramanı olan Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, hakeme küfrettiğini kabul ederken, Türk bayrağına hakaret ettiği iddialarını şiddetle reddetti. Bölünmez, ‘Herşeye susmak için milletvekili seçilmedik. Cezamız varsa halk kessin’ dedi.

  Bölünmez, Mardinspor-Antalyaspor maçındaki olayla ilgili, ‘İşaretimle 5 bin kişi susar stadyumda. Biz centilmenliğimizle tanınırız. Ama yapılanlar canımıza tak etmişti’ diye konuşarak, şöyle devam etti:

  HAKEME HAKARET

  Sahaya da indim, hakeme de küfrettim. Türk bayrağına hakaret ettiğim külliyen yalandır. Ben Türk bayrağına, hatta kulüp bayraklarına küfredecek kadar şerefsiz değilim. O hakemin yaptıkları bütün Mardin’i ayağa kaldırdı. Faul olduğu halde penaltı verdi. Maçta tarafsız olamadı. Yaptığımız yanlıştır, değildir. Ama işe bayrağı karıştırmak çok çirkin.

  BİZ DE İNSANIZ

  Hakem öyle kötü yönetti ki; Mardinlilerin adına yanına gidip yanlışlarını söylemek istedim. Milletvekili seçildik diye herşeye susacak halimiz yok. Eğer bir suç işlemişsek, cezasını halk kessin. Türk bayrağına küfretti diyerek bana iftira eden hakem hakkında dava açacağım.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı