« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cezalısın çık dışarı!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

27 Nisan’da 7 gün hak mahrumiyeti cezası alan Serdal Adalı’yı şeref tribününde gören maçın gözlemcisi Ali Can Lakot, stat güvenliğini harekete geçirdi.

SEYİRCİSİZ oynanan maçın devre arasında ceza krizi yaşandı... Maçın gözlemcisi Ali Can Lakot, 18 Nisan’da oynanan F.Bahçe derbisinden sonra, federasyonun saygınlığını zedeleyen ve futbolun değerini düşüren sportmenliğe aykırı beyanlarda bulunduğu gerekçesiyle, 27 Nisan’da 7 gün hak mahrumiyeti cezası alan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’yı şeref tribününde görünce harekete geçti.
Diyarbakır Atatürk Stadı’nın güvenliğinden sorumlu kişileri çağıran Lakot, şeref tribününde oturan Adalı’yı göstererek, “Çıkarın bunu dışarı. Çünk o cezalı” dedi.Serdal Adalı’nın cezasını tamamladığını savunan siyah beyazlı yöneticiler, TFF gözlemcisinden listedeki isimleri tekrar gözden geçirmesini istediler. Şeref tribününde cezalı yönetici sokmadıklarını savunan  Doğan Küçükemre, devre arasında yapılan hareketin çok yanlış olduğunu belirterek “Kulüp olarak akredite olduk. Aramızda kesinlikle cezalı yönetici yok. Federasyon görevlilerin bu yanlı tutumuna anlam veremedik” dedi.
İki başkan da cezalı
Diyarbakırspor-Beşiktaş maçını cezalı oldukları için iki kulübün başkanı da tribünden izleyemedi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, İstanbul’da oldukları için karşılaşmayı televizyondan takip ettiler. Başkanların olmadığı maçta kulüpleri yöneticileri temsil etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz