Gündem Haberleri

  Cezaevlerindeki terör karagáhları temizlendi

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Ecevit, koğuşların artık devlete meydan okunan terör karargáhları durumundan çıkarıldığını söyledi.

  Başbakan Ecevit, cezaevlerine yapılan operasyonlar konusundaki bir soruyu ‘‘Cezaevleri, artık terör örgütlerinin karargáhı değil’’ diyerek yanıtladı. Devletin utancı haline gelen cezaevleri sorunun çözüm yoluna girdiğini belirten Başbakan Ecevit, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada koğuşların, dünden beri devlete meydan okunan terör karargáhları durumundan çıkarıldığını ifade etti. Güvenlik güçlerinin tam bir uyum içinde çalıştığını belirterek, kutlayan Ecevit, bu uyumlu çalışmanın hazırlıklarının haftalar öncesinden başladığına dikkat çekti. Ecevit şöyle konuştu: ‘‘Bu şekilde terörist yuvası artık ortadan kalkmış oluyor. Bundan sonra devletin gerektirdiği bütün gelişmeler sağlıklı bir şekilde yerine getirilecektir. Cezaevleri terörist yuvası olmaktan kurtulacaktır. Sonuç milletimize hayırlı olsun.’’

  PROVOKASYONA DİKKAT

  Operasyonlarda şehit olan 2 ere Allah'tan rahmet dileyen Ecevit, yaralıların da kısa zamanda iyileşmelerini ümit ettiğini söyledi. Ölüm oruçlarının neden olduğu protestolar hatırlatılarak, ‘‘Kaygılı mısınız?’’ sorusuna ise Ecevit, uyarıcı bir yanıt verdi. Ecevit, ‘‘Provokasyonlar olabilir. Çok dikkatli davranmak zorundayız. Önemli olan çok büyük, çok önemli terörist yuvalarının ortadan kaldırılmış olmasıdır’’ dedi. Ecevit, ‘‘Ölüm oruçlarını organize eden örgütlerin yeniden bu tür eylemlerde bulunabileceklerine dair istihbarat aldınız mı?’’ sorusuna ise gereken dikkatin gösterildiği şeklinde yanıt verdi. Ecevit, ‘‘Tabii bazı şeyler olabilir. Her ihtimali göz önünde tutmalıyız ama artık teröristler, Türkiye'de devletle başa çıkamayacaklarını anlamış olmalıdırlar’’ diye konuştu. Ecevit, TBMM İnsan Hakları Alt Komisyonu'nun FP'li üyesi Bekaroğlu'nun, ‘‘Devlet verdiği sözü tutmadı’’ iddiaları hatırlatıldığında ise ‘‘Siz aldığımız sonuca bakın’’ karşılığını verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı