GeriSpor Cezaevinden şartlı tahliye edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cezaevinden şartlı tahliye edildi

Cezaevinden şartlı tahliye edildi

Bayern Münih Kulübünün eski başkanı Hoeness, cezaevinden şartlı tahliye edildi.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Bayern Münih'in eski başkanı Uli Hoeness, vergi kaçakçılığından dolayı bulunduğu cezaevinden cezasının yarısını çektikten sonra şartlı tahliye edildi.

Bavyera Adalet Bakanlığı, Hoeness’in serbest kaldığını doğrularken, Alman futbol adamının denetimli serbestliğinin 3 yıl süreceği belirtildi.

Münih Eyalet Mahkemesi tarafından yargılanan Hoeness, İsviçre'deki gizli banka hesabı üzerinden yaptığı işlemler sayesinde 28,46 milyon Euro vergi kaçırdığı gerekçesiyle 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, 2014’ün haziran ayı başında da Landsberg cezaevine konulmuştu.

Cezaevinden şartlı tahliye edildiYaklaşık bir yıl önce de hafta arasında gündüzleri Bayern Münih’in altyapısında çalışmaya başlayan Hoeness'in, akşamları ve hafta sonlarında ise cezaevine gitme zorunluluğu bulunuyordu.


Hoeness, erken tahliye edilmesi yönünde müracaatta bulunmuş, Augsburg Mahkemesi de 1,5 ay önce, cezanın yarısı çekildikten sonra şartlı tahliye yönünde koşulların yerine geldiğine karar vermişti.

Alman yasalarına göre mahkeme, yarı cezasını çektikten sonra tutukluyu belirli koşullar altında erken tahliye edebiliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle