OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Cezaevindeki hükümlülere 'coğrafi işaretler' eğitimi

DHA
31.05.2018 - 12:06Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'nin Toprakkale İlçesindeki Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan hükümlülere yönelik 'coğrafi işaretler' eğitimi düzenlendi. 
Türkiye'de ilk defa bir ceza evinde gerçekleştirilmiş olan coğrafi işaret eğitimi ve farkındalık programına, Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet, Borsa Genel Sekreteri Süleyman Börklü, Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hatemi Sevinç, Coğrafi işaretler danışmanı Özener Patent Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Özener ve konuyla ilgili yetkililer katıldı. Program kapsamında, Toprakkale Açık Ceza İnfaz Kurumun'da bulunan hükümlüler, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında coğrafi işaret konusu anlatılarak bilgilendirme yapıldı.
Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait Çenet, Osmaniye yer fıstığının kentle özdeşmiş bir tarım ürünü olduğunu belirterek, "İşyurdu kuruyemiş, kavurma ve paketleme atölyesinde olan hükümlülere, kavurmasını, paketlemesini ve satışını yapmış oldukları ürünün coğrafi işaret ile korunan Osmaniye yer fıstığı ile ilgili coğrafi işaretin önemini anlatmak üzere bir araya geldik. Tescilli coğrafi işaretli Osmaniye yer fıstığının ne kadar özel bir ürün olduğunu ve ülke ekonomisi ile Osmaniye için ayrı bir yere sahip olduğu da anlatılmıştır" dedi

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Cezaevindeki hükümlülere 'coğrafi işaretler' eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı