Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cezaevinde öfke konrol merkezi

  A.A
  07 Ekim 2008 - 19:00Son Güncelleme : 07 Ekim 2008 - 19:00

  Malatya E Tipi Cezaevi'nde hükümlülere öfkeyle başa çıkma kursu veriliyor.

  Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, Malatya E Tipi Cezaevi'nde bilgisayar ve gaz kaynakçılığı kurslarının açılışında, cezaevinde eğitim çalışmalarının sürdürüldüğünü ve başarılı olunduğunu söyledi.

  ÖSS'ye giren 19 mahkumdan 12'sinin başarı elde ederek Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptırdığını kaydeden Ceylan, şöyle konuştu:
  “Cezaevlerinin amacı, mahkumu cezalandırmaktan çok onları ıslah edip tekrar sosyal hayata, ilerideki yaşamlarına hazırlamaya yöneliktir. Bu bağlamda bizim cezaevimizde de terzi, fotoğrafçılık, dikiş gibi birçok kursumuz bulunmaktadır. Bugün de bilgisayar ve gaz kaynakçılığı kursları açtık. Ayrıca eğitim bakımından da cezaevinde çeşitli faaliyetler vardır. ÖSS'ye son olarak 19 öğrenci katılmış bunlardan 12'si Açıköğretim Fakültesinin çeşitli bölümlerine kayıt yapmıştır. Ayrıca açık ilköğretim okulunda da 51 öğrenci bulunmaktadır.”

  Cezaevinde görevli sosyal hizmetler uzmanı Taylan Kaya da mahkumların özellikle cezaevine gelme sürecinde öfkelerini kontrol altında tutabilmeleri için yılın belli dönemlerinde öfke kontrol programı uygulandığını söyledi.

  Mahkumların özellikle cezaevine geliş sürecinde öfke kontrol sorunu yaşadığını ifade eden Kaya, “ Mahkumların öfkeleriyle başa çıkma ve cezaevinden çıktıktan sonra normal hayatlarında da öfkeyle baş edebilmeleri için programlar düzenliyoruz. Merkezimizin amacı buradaki hükümlü ve mahkumların öfkelerini kontrol altına almalarını sağlamak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı