Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cezaevi spor kulübü kuruldu

Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi'nde, mahkumların spora teşvik edilerek rehabilitasyonunun sağlanması amacıyla spor kulübü kuruldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Niğde E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu tarafından kurulan spor kulübünün tescil edildiğini bildirdi. Spordaki kulüpleşmenin artık sınır tanımadığını dile getiren Metin Kaplan, okullar ve sosyal hizmetler kurumlarının spor kulüpleri kurduğunu, son olarak da bir cezaevinin spor kulübü kurmasının önemli olduğunu vurguladı.

Sporun Türkiye'de insan sağlığı için faydaları daha iyi anlaşıldıkça sportif manada kulüpleşmenin öneminin arttığını dile getiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz sayın Mehmet Atalay'ın spor federasyonlarının özerkleşmesi için her türlü desteği vermesi ve süratle özerkleşmesi Türk sporunun ufkunu genişletti. Spor federasyonları kendi spor dallarını her kuruma ve kuruluşa taşıma, tanıtma gayreti içine girdi. Spor federasyonlarının özerkleşmesi, sporun kalkınması, gelişmesi için birçok kurum ve kuruluşlarla kurulan diyalog sayesinde kulüpleşme noktasında ciddi başarılar sağladı” dedi.

Kaplan, yeni spor kulübü kurulması çalışmalarına her türlü desteği sağladıklarını, spor kulübü kurmanın artık çok kolay hale getirildiğini de söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler