Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cezaevi aracındaki çıkartma için soruşturma açıldı

  Hürriyet Haber
  03.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hrant Dink cinayetinden yargılanan O.S.’yi İstanbul Adliyesi’ndeki duruşmaya getiren cezaevi aracının önünde yer alan "Ya sev ya terk et" çıkartması hakkında soruşturma açıldı. Mahkemede cinayetten önce esrar ve Ecstasy kullandığını söyleyen O.S.’nin Adli Tıp Raporu’nda kanında uyuşturucuya rastlanmadığı bilgisi yer alıyor.

  HRANT Dink cinayetinin tetikçisi O.S.’yi önceki gün Kocaeli’nden İstanbul Adliyesi’ndeki duruşmaya getiren cezaevi midibüsünin önünde "Ya sev ya terk et" çıkartması bulunması üzerine harekete geçen Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, adli ve idari soruşturma başlattı.

  Adalet Bakanlığı yetkilileri, Hürriyet’e, görevli personelin merkezden atanmadığını, soruşturma yetkisinin Kocaeli Başsavcılığı’na ait olduğu için buradan işlem başlatıldığını belirttiler. Yetkililer, konunun hassasiyetle izlendiğini ve soruşturma hakkında da bilgi alındığına dikkat çektiler. Bakanlık yetkilileri, hatalı bulunan personelin, hem idari hem de adli yönden cezalandırılacağını vurguladılar. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Canan ise dünkü yazılı açıklamasında, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca konu ile ilgili olarak derhal adli ve idari soruşturma başlatılmış olup titizlikle sürdürülmektedir. Soruşturmanın sonucunda ilgililer hakkında gerekli adli ve idari işlemler yapılacaktır" denildi.

  Öte yandan, duruşmada psikolog eşliğinde alınan ifadesinde cinayetten bir gün önce esrar, cinayet sabahı da iki adet ecstacy içtiğini beyan eden katil zanlısı O.S. hakkında yakalandıktan sonra düzenlenen Adli Tıp raporunda uyuşturucu kullandığına dair belirtilerin tespit edilemediği ifade edildi. O.S. cinayetin ardından Trabzon’a dönerken yakalanarak gözaltına alınmıştı. O.S. hakkında Samsun Merkez İlçe Adli Tabipliği tarafından 21 Ocak 2007’de saat 01.55’de verilen Adli Rapor’da herhangi bir travmatik lezyonun olmadığı, alkolsüz olduğu, uyuşturucu kullandığına dair belirtiye rastlanmadığı belirtildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı