GeriFutbol Ceza vereceğiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ceza vereceğiz

Ceza vereceğiz
refid:11514787 ilişkili resim dosyası

Başkan Yıldırım’ın yeni dönem için adaylığını açıklamadığı Divan Kurulu’nda konuşan Özdemir, derbide olaylara karışan futbolcularına kendilerinin de faturayı keseceklerini söyledi.

FENERBAHÇE’nin dün yapılan Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında Başkan Aziz Yıldırım, yeni dönem için adaylığını açıklamadı. Önceki gün kulübün resmi internet sitesine, camianın ileri gelenlerinin kendisini destekleyen görüşlerini alarak adaylığını açıklayacağının sinyallerini veren Yıldırım, dünkü toplantıda konuşma yapmadı. Divan Kurulu’nda aday olması beklenen Şadan Kalkavan da toplantıya katılmazken, Hakan Bilal Kutlualp ise kısa süre içinde salonu terk etti.

Eleştirileri yanıtladı

F.Bahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Divan Kurulu’nda yönetim adına kürsüye başkan vekili Nihat Özdemir geldi. Olaylı G.Saray derbisiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Özdemir, karşılaşma sonrası istenmeyen görüntülere imza atan futbolculara ceza verilmediği yönünde gelen eleştirileri yanıtladı. Sarı lacivertlilerin yöneticisi özetle şunları söyledi:

F.Bahçeliliğe yakışmadı

"Yapılan hareket, eğer bir futbolcuya yakışmayacak ve kulübe zarar verecek bir hareket ise hiçbir zaman cezasız kalmamıştır. Bizim ceza yönetmeliğimiz var. Galatasaray maçında Fenerbahçeliliğe yakışmayan hareketlerde bulunan sporcularla ilgili savunmalarını istedik, gerekli cezaları yönetim olarak vereceğiz."

G.Saray ile önceki gün oynanan basketbol maçında Başkan Yıldırım aleyhine tezahürat yapılmasına da değinen Özdemir, "50-60 kişilik bir grup F.Bahçeliliğe yakışmayacak ölçüde tezahürat yaptı. Diğer taraftarlar onlara tepkilerini koydu. Kendi seyircimizin herhangi bir konuda bölünerek birbiriyle mücadele etmesi en büyük tehlikedir. Sayın Aziz Yıldırım’ın büyük mücadeleleri sonunda F.Bahçe bu günlere geldi. Şimdi bunu bozmak istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Tek amacımız kupa

NİHATÖzdemir, futbol kulübü olmadıklarını, faaliyet gösterdikleri 9 branşta da iddialı olduklarını ifade etti. Sarı lacivertli yönetici, "Bazı takımlarımız başarılı olmayabilir. Ama futbol dışındaki dallarda elde edilen başarının ülke sınırlarını aştığı görülmekte" dedi. Futbolda bu sezon sakatlıklar ve alt sıralardaki takımlara verilen puanlarla şampiyonluğu zora soktuklarını belirten Özdemir, "Ancak kupada finale kaldık. Beşiktaş ile oynayacağımız finali de kazanarak, kupayı almak tek amacımız" ifadelerini kullandı.

Divan Kurulu’ndan notlar

Günay yeniden başkan seçildi

F.BAHÇE’nin Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında tek aday olan Yüksel Günay, dördüncü kez Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve divan üyeleri, Günay ve ekibini kutlarken; Adnan Ersan başkan vekilliğine, Ziya Bayatlı sekreterliğe, Ünal Uyguç ile Hasan Çolakoğlu da üyeliğe seçilen isimler oldu.

F.Bahçe Huzurevi esprilere yol açtı

BAŞKAN vekili Nihat Özdemir, Yüksek Divan Kurulu Üyesi Mahir Danyal’ın toplantılarda sık sık dile getirdiği huzurevi projesini de gündemlerine aldıklarını açıkladı. Özdemir konuyla ilgili, "Projeyi başkanımızla da görüştük. Bunu programımıza almak istiyoruz" derken, salonda takımdaki yaşlı futbolcularla sözleşme yenilenmesinin hatırlatılması, bu konuda espriler yapılmasına yol açtı.

Yönetime çağrı: Alex’i kovun

YÜKSEK Divan Kurulu olağan toplantısında konuşan kurul üyesi Eli Niyego, futbolcuların tamamının gönderilmesini istedi. Futbol takımının bugünkü durumunun yönetimin suçu olmadığını anlatan Niyego, "Kaptan isterse oynuyor, isterse oynamıyor. Atın bunları altyapıya! Barcelona Ronaldinho’yu kovmuş, Alex kim?" diye konuşurken, üyelerden alkış aldı.

Bütçe 200 milyon alacak verdi

DİVAN Kurulu’nda Fenerbahçe Kulübü’nün 2012 yılına dek ödemesi gereken tahakkuku yapılmış 159 milyon 972 bin 904 TL borcunun bulunduğu bildirildi. Buna karşılık 2012 yılına dek sözleşmesi yapılmış tespit edilen alacakların ise 353 milyon 550 bin TL olduğu ifade edildi. Ayrıca alacak rakamına maç, kombine kart, loca ve isim hakkı gelirlerinin dahil olmadığı da kaydedildi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle